*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > مقاله 


«نمی‌دانم»
در ستایشِ گفتنِ «نمی‌دانم»
چه بسیار انسان‌هایی که دانسته یا ندانسته،‌ با نخوت و غرور به اظهار نظر در مورد موضوعاتی می‌پردازند که نه کُنه حقیقت آن‌ها را می‌شناسند و نه از آن‌ها آگاهی دارند و لیکن چون از آنان پرسشی می‌شود خود را ملزم به پاسخگویی می‌دانند و از گفتن «نمی‌دانم» خود را ناتوان می‌یابند.
 ١٠:٢٢ - 1400/04/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت‌الله‌العظمی سیدمحمود حسینی شاهرودی(قد) و انقلاب اسلامی ایران
نقش آیت‌الله‌العظمی سیدمحمود حسینی شاهرودی(قد) در انقلاب اسلامی ایران
پژوهش حاضر که با روش توصیفی - تحلیلی و با انجام مطالعات کتابخانه‌ای و اسنادی صورت گرفته است، درصدد است تا نقش آیت‌الله‌العظمی حاج سیدمحمود حسینی شاهرودی را به‌عنوان یکی از علما و مراجع تقلید تأثیرگذار شیعه در به پیروزی رساندن انقلاب مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد.
 ١٩:٤٦ - 1400/04/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
خطابه‌های شیخ احمد کافی
صهیونیزم‌ستیزی در خطابه‌های شیخ احمد کافی
سخن از مرحوم کافی و فعالیت‌های گسترده او به‌طور عام و تمرکز بر مبارزه با صهیونیسم به‌طور خاص است. او که عاشق اهل‌بیت(ع) و روضه خواندن بود، مجالس اهل‌بیت(ع) را وسلیه ارتباط با مردم قرار داده بود و تلاش می‌کرد، از همین راه مردم را در حد توان خویش از در غلطیدن به دامن فساد و آلودگی محافظت کند. او صریحاً از افراد فاسد انتقاد کرده و به سیاست‌های حکومت در موضوع رابطه با اسرائیل و صهیونیسم می‌تاخت.
 ١٠:١٩ - 1400/04/16 - نظرات : ٠متن کامل >>
محمد فنایی اشکوری
حکمت چیست و حکیـــم کیــــست؟
برای شناخت حقیقت حکمت و حکیم پاسخ به این پرسش‌ها ضروری است: حکمت چیست؟ آیا حکمت همان فلسفه است؟ آیا هر فیلسوفی حکیم است؟ عناصر اصلی حکمت کدام است؟ آیا حکمت همان معرفت و دانایی است؟ راه تحصیل حکمت کدام است؟ حکمت چه اثری بر شخصیت و زیست فردی و اجتماعی انسان دارد؟ اثر حکمت بر علوم و معارف بشری چگونه است؟
 ١٠:٠٥ - 1400/04/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
اندیشه سیاسی امام خمینی(ره)
محوریت اسلام در اندیشه سیاسی امام خمینی(قد)
بی‌شک اندیشه سیاسی امام راحل مهم‌ترین بعد شخصیتی ایشان است. فرصت‌ها و تهدیدهای پیش روی نظام و امت اسلامی در منظومه فکری امام به خوبی دیده شده است و شناخت راهبردها و اصول حاکم در آن می‌تواند چراغ راهی برای حرکت به سمت تمدن اسلامی مطلوب باشد. انقلاب اسلامی در دهه پنجم خود قرار گرفت و رهبری معظم انقلاب با ترسیم گام دوم انقلاب نقشه کلی راه پیش رو را ترسیم نمودند.
 ١٠:٤٣ - 1400/03/19 - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت‌الاسلام و‌المسلمین امیرعلی حسنلو ، مدیر گروه تاریخ و سیره مرکز مطالعات وپاسخ‌گویی به شبهات حوزه‌های علمیه
معیارهای کلیدی و اصلی رئیس‌جمهوری از دیدگاه قانون اساسی
ریاست جمهوری به‌دلیل جایگاهی که در نظام جمهوری اسلامی ایران دارد، از اهمیت و حساسیت ویژه‌ای برخوردار است؛ چراکه از نظر قانونی، رئیس‌جمهور عالی‌ترین مقام رسمی پس از رهبری به‌شمار می‌‌‌آید و به‌لحاظ این‌که بخش‌های اقتصادی و مدیریتی کشور در این نهاد و زیر مجموعه آن متمرکز است، انتخاب او برای مردم و مسئولان به‌منزله تعیین جهت‌گیری‌های اقتصادی، سیاسی و مدیریتی کشور می‌‌‌باشد و به‌همین دلیل مسئول این نهاد که قسمت مهمی از سرنوشت کشور به‌دست او رقم زده می‌‌‌شود، باید فرد لایق و کارآمدی باشد.
 ١٢:١٦ - 1400/03/12 - نظرات : ٠متن کامل >>
سالگرد رحلت آیت‌الله حاج شیخ عباس ایزدی(ره)
مبارز انقلابی و خدمتگزار صادق مروری بر خدمات علمی و فرهنگی ابوالشهید آیت‌الله حاج شیخ عباس ایزدی(ره)
به مناسبت هشتم خرداد، سالگرد رحلت آیت‌الله حاج شیخ عباس ایزدی(ره) امام جمعه فقید شهرستان نجف‌آباد، فرصتی شد تا مرور کوتاه داشته باشیم بر کارنامه فعالیت‌‌‌‌‌‌‌های سیاسی و فرهنگی این عالم مبارز و ربانی در قبل و بعد از انقلاب اسلامی ایران.
 ١٢:٣٥ - 1400/03/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
طلایه‌داران محراب و منبر/ 12
مبلغ آگاه و خستگی‌ناپذیر مروری کوتاه بر خاطرات و سیره تبلیغی آیت‌الله حاج شیخ صادق احسان‌بخش(ره)
حاج شیخ صادق احسان‌بخش در سال ۱۳۰۹ شمسی در روستای لیف شاگرد بخش تولم رشت و در خانواده‌ای مذهبی و کشاورز‌ زاده شد. بعد از طی دروس مقدماتی در سال ۱۳۲۴ شمسی وارد مدرسه علمیه مهدویه رشت شد.
 ١٠:١٩ - 1400/03/09 - نظرات : ٠متن کامل >>
گفت‌وگو با حجت‌الاسلام والمسلمین استاد خسروپناه
انقلاب اسلامی ایران مهم‌ترین زمینه‌ساز تعالی ساختاری در علوم انسانی اسلامی
تاریخچه اندیشه تحول علوم انسانی در ایران و جهان، پیش از انقلاب اسلامی است؛ اما مهم‌ترین زمینه‌های تحول و رشد این علوم همگام با انقلاب اسلامی است. در این زمینه از استاد عبدالحسین خسروپناه درخواست توضیح بیشتری داشتم و ایشان همچون گذشته لطف فرمودند و خلاصه‌ای از تاریخچه تحول علوم انسانی در ایران و تاثیر انقلاب در تعالی علوم انسانی و رشد علوم انسانی اسلامی بیان فرمودند.
 ١٧:٠٠ - 1399/11/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت‌الاسلام والمسلمین كريم خانمحمدی
اســلام، غرب و رسانه‌ها
به یقین، برقراری نسبت، میان سه مفهوم کلان، به دلیل ابهام در مفاهیم و اختلاف برداشت‌ها مشکل است. اسلام مفهومی است با بار عقیدتی در حالیکه غرب بار سیاسی داشته و به یک قلمروی جغرافیایی اشاره دارد. اجمالاً کسانی که از مفاهیم مذکور استفاده می‌کنند منظورشان از اسلام، جهان اسلام یعنی: مجموعه‌ای از نظام‌های سیاسی، اقتصادی، جنبش‌ها و ملل اسلامی است که بیشتر در جنوب جغرافیایی متمرکز شده است. و منظورشان از غرب، مجموعه‌ای از نظام‌ها و مفاهیم و سیاست‌هایی است که در شمال جغرافیایی گسترده شده‌اند، پس مقایسه بر مبنای جغرافیایی ـ سیاسی صورت می‌گیرد. (رفعت، اینترنت، 1384)
 ١٦:٢٠ - 1399/11/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
دکتر رسول نوروزی‌فيروز، استادیار گروه مطالعات تمدنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی
نقش انقلاب اسلامی و الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در ایجاد تمدن اسلامی – ایرانی
با نگاه تمدنی به مقوله انقلاب اسلامی ایران می‌توان گفت که ایران معاصر تا پیش از انقلاب از ظرفیت و بنیان‌های لازم برای ایجاد یک جامعه پیشرفته و متمدن برخوردار نبود؛
 ١٤:٢٤ - 1399/11/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
دکتر عباسعلی فرزندی اردکانی
چـــــــرایــــــی، اهمـــیـــت و ضــــــرورت صــــــدور انـــقــــــلاب، مبانی نظری صدور انقلاب از منظر امام خمینی (قدس سره)
پیروزی انقلاب اسلامی در ایران ضمن ساقط کردن حکومت استبدادی شاهنشاهی،اساس ظلم و استکبار و منافع قدرتهای سلطهگر به ویژه آمریکا را مورد تهدید قرار داد. ماهیت اسلامی و مردمی و تکیه بر عوامل اعتقادی و آموزههای دینی به عنوان مهمترین عوامل پیروزی انقلاب اسلامی، ضمن بر هم زدن نفوذ و اقتدار فزاینده نظام سلطه در ایران و برپایی نظام مستقل از ابرقدرتها، در این کشور شرایطی را رقم زد که ایران اسلامی به عنوان کانون الهامبخش و بیداری ملتها ـ به ویژه مسلمانان ـ تبدیل شود. جمهوری اسلامی به عنوان نظام برخاسته از انقلاب اسلامی ایران در سطح ملی، کاملا متفاوت با دیگر نظامهای موجود، جایگاه ویژهای در سطح بینالمللی پیدا کرد.
 ١١:٥٧ - 1399/11/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت الاسلام والمسلمین امیر علی حسنلو مدیر گروه تاریخ وسیره مرکز مرکز مطالعات وپاسخ‌گویی به شبهات حوزه های علمیه
جایگاه معنوی و علمی حضرت فاطمه زهرا(علیها السلام) و رسالت مهم زنان در عصر حاضر
آنچه در قرآن و روایات و سیره نبوی(صلوات الله علیه) درباره فاطمه زهرا(علیها السلام) وارد شده است نظیر ندارد؛ تبیین شأن فاطمه از نظر معنوی به زبان قاصر بنده و دیگر نویسندگان، کاری بس دشوار است؛ اما این نوشته‌ها به جهت توسل و تأسی و بیان گوشه‌هایی از آنچه در منابع نقل شده است می‌باشد؛ اگرچه در تاریخ‌نگاری و حدیث‌نگاری اسلامی در این ‌باره قصور فراوان وجود داشته است؛ بر اساس آنچه موجود و گزارش شده رتبه حضرت بسیار بالا و نیازمند تبیین با استفاده از تحلیل‌های علمی است؛ در منابع گزارش شده که وقتی فاطمه(علیها السلام) وارد محضر رسول‌الله می‌شد برای او بلند می‌شد و به طرفش می‌رفت؛ تنها این جمله اگر به خوبی تبیین شود با درک عظمت معنوی رسول‌الله و نبوت و جایگاهش در هستی گوشه‌ای از عظمت معنوی و جایگاهش در اسلام برای جوامع اسلامی و مسلمانان روشن می‌شود؛ این رفتار پیامبر(صلوات الله علیه) با فاطمه را نمی‌توان به عواطف فرزند و پدری خلاصه کرد. چون پیامبر(صلوات الله علیه) فرزندان دیگری نیز داشت؛ نزول آیاتی از قرآن و سوره کوثر در شأن فاطمه(سلام الله علیه) نیز گوشه‌ای از این عظمت معنوی است. از آن جهت که فاطمه(علیها السلام) مادر ائمه(علیه السلام) است و این ظرفیت معنوی بالا را داشته است که ام‌الائمه و در این جایگاه باشد نیز گوشه‌ای دیگر از عظمت معنوی آن حضرت است.
 ٠٩:٣١ - 1399/11/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
6 بهمن؛ سالگرد حماسه آمل، شهر هزار سنگر
انقلاب اسلامی و دسیسه‌ها
حجت‌الاسلام علیرضا مکتبدار انقلاب اسلامی ایران که با نام دین و ارزش‌های دینی به پیروزی رسید، همواره از سوی دشمنان مورد هجمه‌های بی‌شمار قرار گرفته است. در همه سالیان پس‌از پیروزی، انقلاب اسلامی ایران با دسیسه‌چینی دشمنان داخلی و خارجی، با بحران‌هایی روبرو شده است اما با رهبری داهیانه امام خمینی(قدس سره) و پس‌از ایشان با راهبری رهبر فرزانه انقلاب، از کوره‌راه حوادث ناگوار گذر کرده و استوار و سرافراز تا رسیدن به اهداف ترسیم شده توسط بنیان‌گذار انقلاب به پیش خواهد رفت.
 ١٤:٠٩ - 1399/11/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
طلایه‌داران محراب و منبر/8
مجتهد پارسا در میدان جهاد فرهنگی و سیاسی
مروری کوتاه به ویژگی‌ها و خدمات آیت الله شیخ عبد النبی مجتهد سوادکوهی مازندرانی
 ١٠:١٦ - 1399/11/11 - نظرات : ٠متن کامل >>
طلایه‌داران محراب و منبر/ 7
خطیب وارسته و سفیر امام خمینی(قدس سره) در انگلستان
مروری کوتاه به خدمات تبلیغی واعظ وارسته حجت الاسلام و المسلمین میرزاحسن نوری همدانی(ره)
 ١١:٢١ - 1399/10/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
تکفیر در بین علمای شیعه تهمت یا حقیقت؟!
به قلم حجت‌الاسلام والمسلمین احمد عابدی استاد حوزه علمیه قم و عضو هیأت علمی گروه فلسفه دانشگاه قم و محمدعلی جابری دانشجوی دکتری کلام اسلامی دانشگاه قم
 ١٣:٠٥ - 1399/09/25 - نظرات : ٠متن کامل >>
فقیه خراسانی یزدی
طلایه‌داران محراب و منبر/4 شماره 647
فقیهی که برای کمک به نیازمندان چندین بار منزلش را فروخت
گزارشی مختصر از خدمات تبلیغی و اجتماعی آیت‌الله حاج شیخ غلامرضا فقیه خراسانی یزدی
 ١٢:٤٤ - 1399/09/08 - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٠:١٩ - 1399/09/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
طلایه‌داران محراب و منبر/4 شماره 646
فقیهی که برای کمک به نیازمندان چندین بار منزلش را فروخت
گزارشی مختصر از خدمات تبلیغی و اجتماعی آیت‌الله حاج شیخ غلامرضا فقیه خراسانی یزدی
 ١٢:٢٢ - 1399/08/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
گفت‌وگو با فرزند آیت‌الله امینی
ناگفته‌‌‌هایی از سبک زندگی معلم مجتهد
پهنه پرگستره تاریخ تربیت، سرو‌‌‌های سبزسیرتی را نشان دارد که نماد راستی و استواریاند. شخصیت‌‌‌های شاخصی که نقطه عطفی در روزشمار خدمات متقابل حوزه‌‌‌های دینی و نظام تربیت کشورند. آیت‌الله امینی (ره) از اسوگانی است که رهنمون و رهنماد تعامل مطلوب اندیشمندان سترگ دانش دینی و سکان‌داران دستگاه تعلیم و تربیت به‌شمار می‌آیند. در ادامه، نگاهی نزدیک به سیمای این فرزانه فخیم از منظر فرزند آن آموزگار اخلاق، دکتر سعید امینی
 ١١:٢٢ - 1399/08/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
طلایه‌داران محراب و منبر/3 شماره 645
حجت الاسلام و المسلمین حاج سید مهدی قوام (ره)
روایتی کوتاه از خدمات فرهنگی و اجتماعی این خطیب توانا
 ١٠:٥٤ - 1399/08/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
طلایهداران محراب و منبر/2
آیت الله شیخ عباسعلی اسلامی واعظ (ره)
نگاهی گذرا به خدمات فرهنگی اجتماعی و سیاسی مبلغ نواندیش، مبارز و عالم ربانی
 ١١:٢٤ - 1399/08/15 - نظرات : ٠متن کامل >>
   پاسخ به شبهه عدم سرایت ایمان و کفر به حقوق شهروندی
از سوی آیت الله فاضل صورت گرفت-مقاله شماره 628 افق حوزه
پاسخ به شبهه عدم سرایت ایمان و کفر به حقوق شهروندی
چندی قبل یکی از علما در سخنانی بیان کرد که برداشت غیرواقعی از برخی نهادهای دینی مانند امر به معروف، جهاد با کفار و تقسیم انسان‌ها به مؤمن و کافر خشونت‌آور است و با اسلام سازگار نیست و نباید ایمان و کفر را به حقوق شهروندی سرایت داد...
 ١٣:٥٥ - 1399/04/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
نوشتاری از حضرت آیت‌الله صافی به‌مناسبت سال‌روز ارتحال آیه‌الله‌العظمی بروجردی رحمه الله علیه
نمونه ممتاز بندگی-مقاله شماره 627 افق حوزه
نوشتاری از حضرت آیت‌الله صافی به‌مناسبت سال‌روز ارتحال آیه‌الله‌العظمی بروجردی رحمه الله علیه
بسم الله الرّحمن الرّحیم سیزدهم شوّال، سال‌روز رحلت مرحوم استاد اعظم، حضرت آیت‌الله‌العظمی بروجردی رحمه الله علیه زعیم بزرگ شیعه است که در عصر خود، نمونه ممتاز و آسمانی از رجال ایمان، خداپرستی و خداخواهی و وجودش، سرشار از عقیده و توحید بود. آن فقیه عالی‌مقام، در اخلاق کریمه، بزرگی و بزرگواری به‌حق، یادگاری از جدّ بزرگوارش سبط اکبر علیه السلام بود...
 ١٥:١٢ - 1399/03/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق‌ علیه السلام و مسئله احیای شعائر دینی-مقاله شماره 627 افق حوزه
گفت‌وگو باحجت‌الاسلام‌والمسلمین نجم الدین طبسی
اوضاع سیاسی عصر امام صادق‌ علیه السلام ایام شهادت رئیس مذهب تشیع امام صادق علیه السلام را به‌محضر امام زمان علیه السلام و تمامی پیروان مکتب اهل‌بیت و کل مسلمین تسلیت عرض می‌کنم و امیدوارم در دنیا و آخرت دستمان از دامان این بزرگوار کوتاه نباشد. امام جعفر صادق علیه السلام با توجه به سن شریفشان که عمر شریفشان از همه ائمه بیشتر بود، و با توجه به اینکه با حاکمان زیادی از بنی‌امیه و بنی‌عباس معاصر بودند و با توجه به فراز و نشیب‌هایی که در این دوران مواجه بودند، حضرت باسیاست خاصی که به کار گرفته بودند توانستند تشیع را حفظ و از محدودیت خارج کنند، بلکه در راستای گسترش مکتب و نشر مذهب گام‌های بلندی برداشتند، به‌گونه‌ای که امروز اکثر احادیث و روایات و در یک کلمه فرهنگ تشیع از امام صادق علیه السلام و پدر بزرگوارشان امام محمدباقر علیه السلام به ما رسیده است...
 ١٤:٣١ - 1399/03/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
  آیت‌الله جواد مروی، عضو شورای عالی حوزه
بایسته‌های پژوهشی در حوزه امامت-مقاله شماره 626 افق حوزه
آیت‌الله جواد مروی، عضو شورای عالی حوزه
اهمیت مباحث امامت بر هیچ اندیشمند و شخصیتی که معتنق به مذهب اهل‌بیت علیهم السلام باشد، پوشیده نیست. مرحوم شیخ‌الطائفه، شیخ طوسی (اعلی الله مقامه الشریف)، مفسر، متکلم، فقیه، اصولی و رجالی بزرگ شیعه، در مقدمه کتاب گران‌سنگ تلخیص‌الشافی برای بیان اهمیت امامت می‌نویسد: «من مهم‌ترین و سزاوارترین امور و مؤکدترین و شایسته‌ترین فریضه دینی برای مکلف را بعد از شناخت و توحید خدا، چیزی جز امامت نمی‌دانم که اگر انسان در آن اخلال کند، به توحید خدا زیان رسانده و اگر در آن سهل‌انگاری ورزد، شرایط توحید را رعایت نکرده است.»...
 ١٤:١١ - 1399/03/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
بایسته‌شناسی خرافه‌زدایی از دین
آیت‌الله علیدوست تبیین کرد-مقاله شماره 626 افق حوزه
بایسته‌شناسی خرافه‌زدایی از دین
آقای سروش! خرافه، خرافه است. از هر کس به هر قصد که باشد! در جلسه قبل اشاره کردیم که خرافه‌زدایی بایسته‌هایی دارد. چنان‌که از آن طرف می‌شود گفت، آسیب‌هایی هم دارد که اگر مراعات نشود خرافه‌زدایی ممکن است به خرافه‌زایی برسد. گفتیم: چون اخیراً آقای سروش در این‌باره صحبت‌هایی داشته است من محور بحث و مثال‌هایی را که معمولاً به‌عنوان آسیب انتخاب می‌کنم، از این صحبت (آقای سروش) انتخاب کرده‌ام در جلسه قبلی به دو بایسته مهم اشاره کردیم.
 ١٤:٠٢ - 1399/03/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
حجت‌الاسلام والمسلمین امیرعلی حسن‌لو (زنجانی)
آسیب‌شناسی تمدنی حاکمیت اسلامی از نگاه امام خمینی قدس سره-مقاله شماره 626 افق حوزه
حجت‌الاسلام والمسلمین امیرعلی حسن‌لو (زنجانی)
امام خمینی قدس سره با مبانی دینی، انقلابی را بنیان‌گذاری نمود که طلیعه تمدن نوین اسلامی را نوید داد؛ انقلاب اسلامی درخشش دگرباره تمدن اسلامی پس از یغماگری و استیلای استعمارگران بود که نفسی تازه به اسلام بخشید؛ انقلاب اسلامی عناصر و ارکان‌‌های قویم تمدنی در خود دارد که اگر این رکن‌ها از آن جدا نشود، تمدنی پایدار و زمینه برای ظهور دولت جهانی و آرمانی حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف خواهد بود. دراین راستا همواره باید برای پایداری این انقلاب و این باغ پرثمر و شجره طیبه مراقبت‌ها و پیرایش‌ها و آفت‌زدایی‌ها نمود تا استواری آن در برابر طوفان‌های حوادث و عوارض تضمین شود...
 ١٢:٤٦ - 1399/03/17 - نظرات : ٠متن کامل >>
یادداشت وارده از یکی از اساتید و علمای قم
در انتخابات هیزم جهنم نشویم-مقاله شماره 620 افق حوزه
یادداشت وارده از یکی از اساتید و علمای قم
1. «یَآ أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ قُواْ أَنفُسَکُمْ وَأَهْلِیکُمْ نَاراً وَقُودُهَا النَّاسُ وَ الْحِجَارَةُ عَلَیْهَا مَلاَئِکَةٌ غِلَاظٌ شِدَادٌ لَّا یَعْصُونَ اللَّهَ مَآ أَمَرَهُمْ وَ یَفْعَلُونَ مَا یُؤْمَرُونَ‏» مؤمنین! خودتان و بستگانتان را دور بدارید از آتشی که هیزم آن انسان و سنگ است و ملائکه های غلاظ و شداد بر آن گماشته شده‌اند که خداوند را نافرمانی نکنند و آنچه به آن امر شوند را انجام می‌دهند. سوره تحریم، آیه 6...
 ١١:٠٦ - 1398/11/26 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

سه شنبه ٠٥ مرداد ١٤٠٠
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام