*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


افق خانواده شماره خبر: ٣٩٨٦٥٩ ٢١:٠٨ - 1396/12/20   نشاط معنوی از درون انسان برمی‌خیزد ارسال به دوست نسخه چاپي


نشاط معنوی از درون انسان برمی‌خیزد

نشاط معنوی از درون انسان برمی‌خیزد


رئیس کنگره نماز و سلامت روان گفت: نشاط معنوی از درون انسان برمی‌خیزد؛ نماز امری فطری است. افروز در ادامه با اشاره به اثرات نماز در خانواده و اجتماع گفت: ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی جهان کوفتگی ذهنی و احساس بی‌مقداری است و اگر آدم‌ها قیمت پیدا کنند و به آرامش برسند درگیر بزهکاری نخواهند شد؛ نماز می‌تواند این آرامش را در فرد ایجاد و شگفتی‌های بسیاری را نمایان کند...

رئیس کنگره نماز و سلامت روان گفت: نشاط معنوی از درون انسان برمیخیزد؛ نماز امری فطری است.

افروز در ادامه با اشاره به اثرات نماز در خانواده و اجتماع گفت: ریشه بسیاری از آسیبهای اجتماعی جهان کوفتگی ذهنی و احساس بیمقداری است و اگر آدمها قیمت پیدا کنند و به آرامش برسند درگیر بزهکاری نخواهند شد؛ نماز میتواند این آرامش را در فرد ایجاد و شگفتیهای بسیاری را نمایان کند.

وی در ادامه مقدمه همه نمازها را وضو به عنوان کلید عبادت دانست و بیان کرد: این موضوع تفسیر روانشناسی- تربیتی دارد. به عنوان مثال زمانی که دستها را میشوییم سمبل قدرت است و از خدا میخواهیم که اگر گناهی با آنها انجام دادهایم ما را ببخشد و به ما قدرت بدهد که بتوانیم از آنها در راه خیر استفاده کنیم؛ و یازمانی که صورت خود را میشوییم از خدا میخواهیم گناهان چشم و دهان ما را پاک کند و مسح سر و مسح پاها برای پاک شدن ذهن از تفکرات و ثابت قدم ماندن در مسیر صحیح و درست است.

استاد ممتاز دانشگاه تهران تصریح کرد: اگر نماز با معرفت و با معنا و نگاه روانشناسی تربیتی بخوانیم شاهد آسیبهای موجود در میان خانوادهها و جوانان نخواهیم بود. سلامت روانی در نماز گره خورده و با نماز میتوانیم سلامت روان جامعه را تأمین و تضمین کنیم.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج