*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١٨٤٤٣ ١٢:٢٥ - 1400/04/26     فراخوان اربعینی ارسال به دوست نسخه چاپي


فراخوان اربعینی

«رویداد نوآوری‌های اربعینی روشنا»


فراخوان دومین رویداد نوآوری‌های اربعینی روشنا با شعار «دوباره اربعین، دوباره زندگی»، منتشر شد.


 

به گزارش خبرگزاری حوزه، این رویداد در تلاش است، با فضاسازی فکری و احساسی نسبت به پدیده عظیم اربعین، با توجه به وقفه یک ساله، ظرفیت مردمی را در ایدهپردازی نسبت به آن فعال نماید. این رویداد نوآوری که با محوریت مرکز نوآوری و اندیشکده راهبردی اربعین دانشگاه امام صادق(ع) و با حمایت کمیته آموزش و فرهنگ ستاد اربعین برگزار میشود، بهدنبال شناسایی، رشد و پرورش، رقابت و حمایت از اجرای ایدههای خلاقانه اربعینی است.

این رویداد بر اساس چهار محور موضوعی اصلی شامل؛ اربعین نورانی، اربعین الهامبخش، اربعین شیرین و بخش ویژه (با عنوان بازگشت به اربعین) برگزار خواهد شد.

گفتنی است، در بخش ویژه این رویداد با عنوان «بازگشت به اربعین» با توجه به عدم امکان حضور غیرعراقیها در آئین عظیم اربعین سال گذشته و احتمال حضور در مراسم اربعین امسال، به دنبال آن است تا ایدههای خلاقانه برای هرچه باشکوهتر بودن این حضور را دریافت کرده و آنها را در مسیر رشد و اجرا قرار دهد.

دو تفاوت اصلی دومین رویداد روشنا با رویداد برگزار شده در سال گذشته، توجه به مسائل و چالشهای کنشگران و فعالان اربعین و برگزاری آن در سطح بینالمللی است؛ ضمن آنکه با برگزاری این رویداد در سطح بینالمللی، تلاش میشود که ظرفیت ایدهپردازی دغدغهمندان و علاقهمندان به اربعین در کشورهای مختلف فعال شود.

لازم به ذکر است، در پایان این رویداد به تیم اول برگزیده مبلغ ۱۰ میلیون تومان، تیم دوم مبلغ ۵ میلیون تومان و به هریک از تیمهای سوم تا پنجم مبلغ ۲ میلیون تومان اهدا خواهد شد؛ همچنین سه تیم باانگیزه در مرحله اجراسازی ایده خود، حمایت ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار کسب خواهند کرد.

علاقهمندان میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارائه ایده و طرح بر اساس مسائل کنشگران اربعین، تا ۳۱ تیرماه ۱۴۰۰ با مراجعه به تارنمای رویداد بهنشانی

rowshana40.ir

Text Box: rowshana40.ir، جزئیات ایده و مشخصات تیم خود را ثبت نمایند.


خروج