*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


اخبار افق, اخبار افق شماره خبر: ٤١٨٤٤٠ ١٢:١٩ - 1400/04/26   مهارت‌خانه طلاب ارسال به دوست نسخه چاپي


مهارت‌خانه طلاب

بارگذاری محتوای آموزشی با قالب‌های متنوع در مهارت‌خانه طلاب


مسئول آموزش‌های غیرحضوری مرکز آموزش‌های کاربردی و مهارتی حوزه، گفت: از ویژگی‌های سامانه آموزشی مهارت‌خانه طلاب، می‌توان به بارگذاری محتوا اعم از فیلم، صوت و متون درسی در قالب‌های پی‌دی‌اف و پاورپوینت اشاره کرد که طلبه با توجه به نیازش، می‌تواند یک یا چند نوع از آن‌ها را انتخاب کند.

 

     

 

به گزارش خبرگزاری حوزه، نشست مسئول واحد آموزشهای غیرحضوری مرکز آموزشهای کاربردی و مهارتی حوزههای علمیه با مدیر و معاونان حوزه علمیه کرمان برگزار شد.

حجتالاسلام عباس سلمهای مدیر حوزه علمیه استان کرمان در این نشست به اهمیت برگزاری دورههای کاربردی و مهارتی در کنار دروس حوزوی برای طلاب اشاره کرد و گفت: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری و آیتالله اعرافی بر مهارتی شدن طلاب باید برنامههای مهارتافزایی طلاب با جدیت پیگیری شوند.

همچنین مرتضی رضائی مسئول آموزشهای غیرحضوری مرکز آموزشهای کاربردی و مهارتی حوزههای علمیه نیز در این نشست با بیان اینکه سیاستها و مأموریتهای این مرکز با محوریت فرمایشات مقام معظم رهبری و مطالبات آیتالله اعرافی از این مرکز شکل گرفته است، گفت: در همین راستا این مرکز یک شورای سیاستگذاری دارد که ریاست آن برعهده آیتالله اعرافی است.

رضایی در ادامه به معرفی واحد آموزشهای غیرحضوری مرکز آموزشهای کاربردی و مهارتی حوزه و سامانه مهارتخانه طلاب پرداخت و گفت: از ویژگیهای این سامانه آموزشی، میتوان به بارگذاری محتوا اعم از فیلم، صوت و متون درسی در قالبهای پیدیاف و پاورپوینت اشاره کرد که طلبه با توجه به نیازش، میتواند یک یا چند نوع از آنها را انتخاب کند.

وی گفت: ثبتنام و ورود طلاب به سامانه مهارتخانه طلاب از طریق سامانه احراز هویت پیشخوان حوزه است؛ پس برای طلاب عزیز عضو پیشخوان، دیگر نیازی به ثبتنام جدید نبوده و با همان نام کاربری و کلمه عبور پیشخوان، میتوانند وارد سامانه مهارتخانه طلاب شوند و از دورهها در جهت مهارتافزایی بهره ببرند.

مسئول آموزشهای غیرحضوری مرکز آموزشهای کاربردی و مهارتی حوزه با تأکید بر اینکه تنوع در انواع آزمونها و همچنین تولید انواع بانک سؤال برای آزمون از دیگر امکانات سامانه مهارتخانه طلاب میباشد، خاطرنشان کرد: میتوان با توجه به سیاست بخش درخواستکننده دوره، این امکانات را تغییر داد.

رضایی در پایان از سامانه صدور و استعلام گواهی در مهارتخانه طلاب خبر داد و گفت: از دیگر امکانات مهارتخانه طلاب که بهزودی رونمایی میشود، سامانه صدور و استعلام گواهی است که طلبه بعداز شرکت در دوره و کسب نمره قبولی میتواند، همان لحظه گواهی پایاندوره را دریافت نماید.

گفتنی است، در این جلسه هر یک از معاونان به ارائه دیدگاهها و نظرات خود با توجه به فعالیتی که دارند، پرداختند و انتظارات خود از مرکز آموزشهای کاربردی و مهارتی حوزه بهویژه واحد غیرحضوری بیان کردند.

همچنین مسئولان حوزه علمیه استان کرمان نیز با توجه به ظرفیت سامانه مهارتخانه طلاب اعلام آمادگی کردند که هریک از معاونتهای این حوزه دورههای خود را در بستر مهارتخانه طلاب برگزار نمایند.

 

 


خروج