*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


بین الملل, بین الملل, بین‌الملل شماره خبر: ٤١٨٤٠٢ ١١:٣٣ - 1400/04/20   جنبش یاران جوانان انقلاب بحرین طی بیانیه‌ای اعلام کرد ارسال به دوست نسخه چاپي


جنبش یاران جوانان انقلاب بحرین طی بیانیه‌ای اعلام کرد

محکومیت سخنان سخیف سفیر سابق آمریکا علیه آیت‌الله‌العظمی سیستانی


جنبش یاران جوانان انقلاب ۱۴ فوریه، در پی سخنان سخیف و مداخله‌جویانه سفیر سابق آمریکا در عراق، علیه آیت‌الله‌العظمی سیستانی و بمباران مواضع حشدالشعبی در مرز سوریه و عراق، این جنبش ضمن محکوم کردن این اقدام بیانیه‌ای صادر کرد.

 

به گزارش خبرگزاری حوزه به نقل از سایت جنبش یاران جوانان انقلاب ۱۴ فوریه، در پی سخنان سخیف و مداخلهجویانه سفیر سابق آمریکا در عراق، علیه آیتاللهالعظمی سیستانی و بمباران مواضع حشدالشعبی در مرز سوریه و عراق، این جنبش ضمن محکوم کردن این اقدام بیانیهای صادر کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است:

ملتهای انقلابی و اسلامی! دولت جدید و تروریست آمریکا و " جو بایدن" نقاب از چهره واقعی خود برداشته و ماهیت حقیقی و خونریز خود را با حمایت از گروهک تروریستی و تکفیری داعش اعلام نموده است و همچنان سیاستهای خبیثانه رئیسجمهور سابق (دونالدترامپ) و سایر رژیمهای جنگطلب و اشغالگر را دنبال میکند.

تجاوز آشکار و بمباران مواضع نیروهای حشدالشعبی (بسیج مقدس مردمی) عراق پساز آن اتفاق افتاد که «داگلاس سیلیمان» سفیر سابق ایالات متحده آمریکا در عراق در پی انتشار گزارشی، حضرت آیتاللهالعظمی سیستانی (حفظهالله تعالی)، نیروهای بسیج مردمی (الحشدالشعبی) و بهعلاوه برپایی شعائر و آیینهای سوگواری حسینی(ع) را از جمله بزرگترین چالشها و بزرگترین موانع دانسته است که در برابر حضور نیروهای آمریکایی در عراق و منطقه قرار دارند و خواستار مبارزه و از بین بردن آنها شده بود.

این تجاوز و بمباران دشمنانه و توهین به مرجعیت عالی در نجف اشرف، بعداز دو اتفاق و رویداد مهم اتفاق افتاد، اول رژه نظامی و باشکوه و مقتدرانه نیروهای بسیج مقدس مردمی عراق که به مناسبت هفتمین سالگرد تأسیس آن برگزار شد و همانگونه که در گزارش سفیر سابق آمریکا به «جو بایدن» بدان اشاره شده، وی خواستار از بین بردن و راحت شدن از دست حشدالشعبی، حضرت آیتالله سیستانی و شعائر حسینی(ع) برای تضمین حفظ مصالح آمریکا در عراق و خاورمیانه شده است. ظهور و قدرت گرفتن نیروهای بسیج مردمی در عراق بزرگترین مانع و ابرچالشی است که در برابر مصالح خبیثانه آمریکا در عراق قرار گرفته است و این همان چیزی است که سفیر سابق آمریکا خواستار از بین بردن آن و سایر نیروهای مقاومت و دور نگه داشتن آنها از معادلات سیاسی، نظامی و اجتماعی است.

برای مردم و ملتهای مقاوم و جوانان انقلابی در کشورهای اسلامی بیشاز پیش روشن شده است که دشمنی و بمباران مواضع نیروهای بسیج مردمی و نیروهای نظامی در نوار مرزی عراق با سوریه در منطقه مهم (القائم) با هدف حمایت و پشتیبانی از گروهک تروریستی داعش و سایر گروهکهای بعثی تکفیری و وهابی اتفاق افتاده و ادعای رهبری تحالف بینالمللی در مبارزه با داعش به سرکردگی آمریکا، شوخی نخنمایی بیش نیست. رسیدن سریع گزارش سیلیمان به دولت «جو بایدن» و بمباران مواضع نیروهای حشدالشعبی در واقع پاسخ و اعلام خشم آمریکاییها از نمایش و رژه قدرت حشدالشعبی بهشمار میرود و در واقع اجرای توصیههای سفیر سابق آمریکا در عراق در این خصوص میباشد.

در پایان بار دیگر تأکید میکنیم که هیچ گزینهای جز گزینه مقاومت در برابر ملتهای اسلامی و عربی، جوانان انقلابی و نیروهای مقاومت در بحرین قرار ندارد و تنها راه رهایی و پیروزی، مقاومت و ریشهکن نمودن اشغاگران و جنگطلبان آلخلیفه و پایان بخشیدن به حضور نظامیان آمریکایی و غربی در کشور و در کل منطقه خاورمیانه است، تا اینکه مسجدالاقصی و تمامی سرزمینهای فلسطینی و کشورهای اسلامی رهایی یابند.


خروج