*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


بین الملل, بین الملل, بین‌الملل شماره خبر: ٤١٨٤٠١ ١١:٢٩ - 1400/04/20   نایب‌رییس جمعیت اهل حدیث پاکستان: ارسال به دوست نسخه چاپي


نایب‌رییس جمعیت اهل حدیث پاکستان:

آمریکا به‌جز گسترش تروریسم در افغانستان کاری نکرده است


دکتر راشد از سیاستمداران پاکستان از بازگشت ناامنی در افغاستان ابراز نگرانی کرد و گفت: آمریکا به‌جز گسترش تروریسم در افغانستان کاری انجام نداده است.

 

 

به گزارش خبرگزاری رسا، دکتر عبدالغفور راشد نایبرییس مرکزی جمعیت اهل حدیث پاکستان در همایشی که با حضور شخصیتهای برجسته پاکستان در شهر لاهور برگزار شد، از بازگشت ناامنی در افغاستان به شدت ابراز نگرانی کرد و آمریکا را مسئول ناهنجاریهای امنیتی در افغانستان دانست.

وی با بیان این که پاکستان نمیتواند نسبت به حوادث و واقعیاتی که در حال شکل گرفتن در افغانستان است بیتفاوت باشد، افزود: ایالات متحده در یک وضعیت فاجعهبار افغانستان را ترک کرد و افغانستان را تنها گذاشت، وی به نام مبارزه با تروریسم بر یک کشور اسلامی حمله کرد اما در 20 سال گذشته بهجز تولید و ترویج تروریسم در افغانستان کار دیگری انجام نداد، آمریکا خودش نابود شد و مردم افغانستان را نیز نابود کرد.

این فعال سیاسی پاکستان با تأکید به اینکه برقراری امنیت در خاک افغانستان وظیفه بینالمللی جامعه جهانی است، اظهار داشت: متأسفانه هنوز سازمان ملل متحد در سکوت کامل نظارهگر وضعیت اسفبار در افغانستان است و نتایج جنگ بین طالبان و دولت افغانستان سنگین خواهد بود. وی با بیان اینکه آمریکا قصد دارد اول مردم افغانستان را در بدترین وضعیت امنیتی قرار دهد و بعد بهطور کامل خارج شود، گفت: واقعیتهای پیشرو گویا هستند که افغانستان پس از گذشت 40 سال بهسوی جنگ داخلی جدید و برادرکشی پیش میرود.

نایبرییس مرکزی جمعیت اهل حدیث پاکستان افزود: گروه متجاوز طالبان و دولت افغانستان از حوادث چندین ساله گذشته در منطقه از جمله عراق و سوریه درس عبرت بگیرند، این جنگ به ضرر ملت و دولت افغانستان و کشورهای منطقه است.

 

 

 


خروج