*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


بین الملل, بین الملل, بین‌الملل شماره خبر: ٤١٨٤٠٠ ١١:٢٧ - 1400/04/20   اخبار کوتاه جهان ارسال به دوست نسخه چاپي


اخبار کوتاه جهان

اخبار کوتاه جهان 674چین

آمریکا بزرگترین مخل نظم جهانی است: سخنگوی وزارت خارجه چین: آمریکا به صورت دلبخواهانه از سازمانها و معاهدات بینالمللی خارج شده و اقدام به تحمیل تحریمهای غیرقانونی و زورگویی نظامی به سایر کشورها میکند. نظم جهانی نباید یک نظم هژمونیک تحت سلطه آمریکا باشد.

 

  مصر

تخریب کعبه برای کسب امتیاز در بازی رایانه‌‌ای: «الازهر» مصر به بازی رایانهای «فُرتنایت» که برای کسب امتیاز باید نماد کعبه تخریب شود، واکنش نشان داد و بر حرامبودن بازیهایی که خشونت یا توهین به دین و مقدسات را ترویج میکنند، تأکید کرد.

جایزچِین؛ اولین ارز رمزنگاری شده اسلامی در جهان: زنجیره بلوکی(بلاکچین) «جایزچِین» به تازگی به عنوان اولین ارز رمزنگاری شده منطبق با قوانین اسلام، مطرح شده است و در حال ورود به بخش ارزهای رمزپایه است.

 

  آمریکا

خودکشی ۳۰ هزار نظامی آمریکایی در ۲۰ سال گذشته: بررسیهای جدید دانشگاه براون نشان میدهد که تعداد نظامیان آمریکایی که از سال ۲۰۰۱ تا کنون خودکشی کردهاند از ۳۰ هزار نفر فراتر رفته است.

۳۱ درصد کشتارهای جمعی در آمریکا: آمارها نشان میدهد با آنکه آمریکا حدود ۵ درصد از جمعیت دنیا را شامل میشود، نزدیک به ۳۱ درصد از کسانی که مرتکب کشتارهای جمعی با سلاح میشوند را در خود جای داده است. 

تداوم سرقت نفت و گندم سوریه توسط آمریکا: آمریکا طی ماه جاری میلادی بیش از ۱۵۰ کامیون گندم و بیش از ۵۰۰ تانکر نفت را از میدانهای نفتی سوریه به سرقت برد.

نامه ۶۸۰ سازمان و شخصیت بینالمللی به رئیسجمهور آمریکا: 680 سازمان و شخصیت بینالمللی در نامه سرگشادهای به جو بایدن، از او خواستهاند که از حمایت اسرائیل دست برداشته و در راستای توقف خشونت و سرکوب سازمانیافته علیه فلسطینیان اقدام کند.

آمریکا پایگاههای اینترنتی محور مقاومت را مسدود کرد: وزارت دادگستری آمریکا در اقدامی مشترک با اداره صنعت و امنیت وابسته به وزارت تجارت این کشور، پایگاههای اطلاعرسانی چند شبکه تلویزیونی از جمله شبکه العالم، پرس تیوی، الکوثر و المسیره را مسدود کرد.

مخالفت سازمان ملل با درج نام اسرائیل در لیست ناقضان حقوق کودکان: آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل نام ارتش رژیم صهیونیستی را در لیست سیاه دولتها و گروههایی که به نقض حقوق کودکان در مناطق درگیر میپردازند قرار نداد!

 

  میانمار

آواره شدن بیش از ۲۳۰  هزار نفر در میانمار از زمان کودتا: سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد که از زمان وقوع کودتا در میانمار و وقوع جنگ داخلی در این کشور، بیش از ۲۳۰ هزار نفر آواره شدهاند.

 

 رژیم اشغالگر صهیونیستی

موافقت کابینه رژیم صهیونیستی با دهها طرح شهرکسازی:  رسانههای صهیونیستی از موافقت کابینه «بنت» با دهها طرح شهرکسازی در کرانه باختری اشغالی خبر دادند.

 

  عربستان

ترند شدن هشتگ «میکروفونهای نماز را برگردانید» در عربستان: کاربران عربستانی در اعتراض به ایجاد محدودیت در پخش صدای اذان از مساجد این کشور، هشتگ «میکروفونهای نماز را برگردانید» را به صورت گسترده در توئیتر ترند کردند.

بنسلمان دستور اعدام پسرعمویش را صادر کرد: اندیشکده مطالعات خلیجفارس: دادگاه نظامی سعودی حکم اعدام «فهد بن ترکی» فرمانده سابق نیروهای سعودی در یمن را به اتهام «خیانت بزرگ» صادر کرده است. او در مورد تلاش برای کودتا علیه بنسلمان هم مجرم شناخته شده است.

 

  آلمان

الزام نصب صفحات خورشیدی بر سقف خانهها در آلمان: سنای برلین پایتخت آلمان، با تصویب قانونی، نصب صفحات خورشیدی بر سقف خانهها برای تولید برق را الزامی میکند.

خداحافظی وزارتخانههای آلمانی با فیسبوک، اینستاگرام و کلابهاوس: دولت آلمان از تمامی وزارتخانه‌‌های این کشور خواست، به علت نگرانیهای مربوط به حفظ حریم شخصی، از شبکه اجتماعی فیسبوک، کلابهاوس، اینستاگرام و تیکتاک خارج شوند.

 

  بحرین

شرایط زندانیان در بحرین، داد اروپایی‌‌ها را هم بلند کرد: شرایط نامناسب زندانیان سیاسی در بحرین به حدی رسیده که برخی نمایندگان اروپایی خواستار اعمال تحریم علیه دولت بحرین شدهاند.

 

  فرانسه

فساد مالی در فرانسه: نتایج تازهترین تحقیقات موسسه بینالمللی شفافیت حاکی از وضع نگرانکننده فساد در کشورهای اروپایی مثل فرانسه است. بسیاری از شهروندان کشورهای اروپایی برای بهرهمندی از خدمات عمومی ناچار به پرداخت رشوه یا پذیرش روابط خارج از عرف هستند.

رکوردشکنی مشارکت پایین در انتخابات فرانسه: در انتخابات مناطق و دپارتمانهای فرانسه که نقش مهمی در اداره هر استان و تقسیمات استانی آن دارد، ۶۶.۷ درصد مردم شرکت نکردند و میزان مشارکت ۳۳.۳ شد.

 

  عراق

داعش به جنگ چریکی روی آورده است: سرویس مبارزه با تروریسم عراق گفت، امروز شیوه مبارزه با عناصر داعش به دلیل چریکی عمل کردن آنها تغییر کرده است.

 

  کانادا

کشف گورهای دستهجمعی در مدارس کانادا: کشف بقایای ۷۵۱ جسد که اغلب آنها کودک بودهاند در فاصله کمتر از یک ماه از کشف یک گور جمعی حاوی بقایای اجساد دستکم ۲۱۵ کودک بومی که برخی از آنها حدود سه سال سن داشتند، در محوطه یک مدرسه شبانه‌‌روزی در «بریتیش کلمبیا» کانادا خبرساز شده است.


خروج