*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > نمایش اخبار 


بین الملل, بین الملل, بین‌الملل شماره خبر: ٤١١٢٩٤ ١٣:٢٨ - 1398/10/26    ارسال به دوست نسخه چاپي


شیخ زکزاکی و همسرش به قتل یک ارتشی متهم شدند


دولت ایالتی کادونا با اتهامات واهی از جمله قتل عمد، شیخ ابراهیم زکزاکی و همسرش را یک‌قدم به اعدام نزدیک‌تر ساخته است...


به گزارش خبرگزاری حوزه به نقل از today.ng، در حالیکه 19دی جلسه دادگاهی برای رسیدگی به درخواست شیح ابراهیم زکزاکی، برای معاینات پزشکی به هند تشکیل شد، عایشه دیکو رئیسکل دادگستری دیوانعالی و کمیساریای دادگستری ایالتی کادونا در نیجریه، اعلام کرد که سرنوشت رهبر جنبش اسلامی نیجریه در دست دادگاه قرار دارد. دادگستری کل همچنین اعلام کرد که هیچ قرار پیگرد یا اتهاماتی در دادگاه علیه دولت ایالتی و جرایمی که مرتکب شده، در دست بررسی وجود ندارد و این دادگاه فقط به پرونده شیخ زکزاکی رسیدگی میکند.

 با این حال دولت ایالتی اعلام کرده دست از اتهاماتی که علیه زکزاکی روا داشته برنخواهد داشت و تصمیمگیری نهایی در رابطه با شیخ ابراهیم زکزاکی و همسرش به دیوانعالی سپرده شده است.

گفته میشود، دولت ایالتی کادونا در اتهاماتی واهی، شیخ زاکزاکی و همسرش را به «۸ فقره اتهام از جمله قتل عمد» متهم ساخته که در صورت محکومیت به اعدام محکوم خواهند شد.


خروج