پنج شنبه ٢٦ تير ١٣٩٩
افق خانواده
 

جهت دانلود pdf افق خانواده

شماره 222 روی تصویر کلیک کنید


افق خانواده  
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام
اخبار > علامه طباطبایی‌ قدس‌سره و ماه مبارک رمضان


سیره خوبان, افق خانواده شماره خبر: ٣٧٩٢١٨ ٠٩:٤٣ - 1395/03/20   علامه طباطبایی‌ قدس‌سره  و ماه مبارک رمضانسیره خوبان 189 ارسال به دوست نسخه چاپي


علامه طباطبایی‌ قدس‌سره  و ماه مبارک رمضانسیره خوبان 189

علامه طباطبایی‌ قدس‌سره و ماه مبارک رمضان


یکی از فضلا می‏گفت: به مرحوم آیة‌الله شهید مطهری عرض کردم که شما فوق‏العاده از علامه طباطبایی تجلیل می‏کنید. تعبیر «روحی‌فداه» را درباره‌ی ایشان به کار می‏برید، این همه تجلیل به خاطر چیست؟ ...


یکی از فضلا می‏گفت: به مرحوم آیةالله شهید مطهری عرض کردم که شما فوق‏العاده از علامه طباطبایی تجلیل می‏کنید. تعبیر «روحیفداه» را دربارهی ایشان به کار می‏برید، این همه تجلیل به خاطر چیست؟

ایشان فرمود: «من فیلسوف و عارف، بسیار دیده‏ام و احترام مخصوص من به ایشان، نه به خاطر این است که یک فیلسوف است، بلکه به این جهت است که ایشان عاشق و دل‏باختهی اهلبیت علیهم‌السلام ‏ است. علامه طباطبایی در ماه رمضان، روزه خود را با بوسه بر ضریح مقدس حضرت معصومه؟عها؟ افطار می‏کرد. ابتدا پیاده به حرم مطهر مشرّف می‏شد و ضریح مقدس را می‏بوسید، سپس به خانه می‏رفت و غذا می‏خورد. این ویژگی اوست که مرا به شدت شیفته ایشان کرده است.»

در احوال علامه طباطبایی قدس‌سره  ذکر شده است که، آن حکیم الهی و مفسر عالیقدر قرآن کریم، همواره ذکر خداوند سبحان را به لب داشتند. در جلسه‏های بحث و درس که شرکت می‏کرد، وقتی جلسه به سکوت می‏کشید، لب‏های استاد به ذکر خدا حرکت می‏کرد. به نافله‏ها مقید بودند. حتی گاهی دیده می‏شد که در طول راه مشغول خواندن نمازهای نافله هستند. شب‏های ماه مبارک رمضان تا صبح بیدار بودند؛ مقداری مطالعه می‏کردند و بقیه را به دعا و قرائت قرآن و نماز و ذکر می‏گذراندند.

منبع: تبیان

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج
ساعت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 309656
 بازدید امروز : 14191
 کل بازدید : 56221480
 بازدیدکنندگان آنلاين : 19
 زمان بازدید : 0/3588