پنج شنبه ٢٦ تير ١٣٩٩
افق خانواده
 

جهت دانلود pdf افق خانواده

شماره 222 روی تصویر کلیک کنید


افق خانواده  
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام
اخبار > شهید سعیدی و راننده‌ای که خانه‌نشین شده بود


سیره خوبان, افق خانواده شماره خبر: ٣٧٧٦٣١ ١٥:٥٧ - 1395/02/28   شهید سعیدی و راننده‌ای که خانه‌نشین سیره خوبان 186 ارسال به دوست نسخه چاپي


شهید سعیدی و راننده‌ای که خانه‌نشین سیره خوبان 186

شهید سعیدی و راننده‌ای که خانه‌نشین شده بود


به قدری به مقوله‌ی نیکوکاری و احسان در دین رئوف اسلام تأکید شده که جزء مسلمات دین محسوب می‌شود؛ اما احسان فقط به بخشش مالی ختم نمی‌شود و چه‌بسا افرادی که تمکن مالی دارند؛ اما نیازمند یک دل‌جویی و احوال‌پرسی کوچک هستند. ...


به قدری به مقولهی نیکوکاری و احسان در دین رئوف اسلام تأکید شده که جزء مسلمات دین محسوب میشود؛ اما احسان فقط به بخشش مالی ختم نمیشود و چهبسا افرادی که تمکن مالی دارند؛ اما نیازمند یک دلجویی و احوالپرسی کوچک هستند.

خداوند متعال در قرآن میفرماید:

وأَحسِنواْ إِنَّالله يحبُّ المحسنين؛ بقره/195

و نيکی کنيد که خدا نيکوکاران را دوست دارد.

یکی از دوستان عالم مجاهد، شهیدآیةالله سعیدی قدس‌سره نقل می‏کند: ما در مسجد حضرت موسیبن جعفر علیه‌السلام که شهید سعیدی در آن حضور و فعالیت داشتند، صندوق خیریه و کمک به محرومان داشتیم که بعد از شهادت ایشان نیز، این صندوق به کارش ادامه می‏داد. روزی برای بررسی وضع نیازمندی که توصیه شده بود رفتیم، مردی را دیدیم که روی یک تخت چوبی نشسته و پاهایش قطع شده بود؛ بعد از آنکه متوجه شد ما از مسجد حضرت موسیبن جعفر علیه‌السلام هستیم، گفت: شما مرحوم حاجآقا سعیدی را میشناختید؟ گفتم: بلی، از شاگردان ایشان بودم؛ شما از کجا با ایشان آشنا شدید؟

سرش را به دیوار گذاشت و گریه کرد و بعد گفت: من قبلاً راننده ماشین مسافری بودم که در یکی از شهرها تصادف کردم و در اثر آن، پاهایم قطع گردید و خانهنشین شدم. این خانه را که می‏بینی حاجآقا سعیدی برای ما درست کرده و زندگی ما را ایشان اداره می‏کردند. خیلی شبها با آنهمه مشغلهای که داشتند، آخر وقت به اینجا می‏آمدند و یکی دو ساعت می‏نشستند و با ما صحبت می‏کردند و شوخی میکردند تا ما را از تنهایی در بیاورند. ما با هم دوست و رفیق بودیم. ایشان می‏رفتند برای ما نان و روغن و... میگرفتند و می‏آوردند. ایشان واقعاً آقا بودند و محبتشان در دل ما خواهد ماند.

تا توانی به جهان خدمت محتاجان کن

به دمی، یا درمی، یا قلمی یا قدمی (پوریای ولی)

یوسف مولایی

منبع: خبرگزاری حوزه، با اقتباس و ویراست از کتاب داستانهایی از علما

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج
ساعت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 309672
 بازدید امروز : 15004
 کل بازدید : 56222293
 بازدیدکنندگان آنلاين : 45
 زمان بازدید : 0/4056