پنج شنبه ٢٦ تير ١٣٩٩
افق خانواده
 

جهت دانلود pdf افق خانواده

شماره 222 روی تصویر کلیک کنید


افق خانواده  
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام
اخبار > عشق شهید مطهری به مطالعه و نوشتن


سیره خوبان, افق خانواده شماره خبر: ٣٧٦٦٠٠ ١١:٥٦ - 1395/02/07   عشق شهید مطهری به مطالعه و نوشتنسیره خوبان 183 ارسال به دوست نسخه چاپي


عشق شهید مطهری به مطالعه و نوشتنسیره خوبان 183

عشق شهید مطهری به مطالعه و نوشتن


علاقه وافر متفکر شهید، مرحوم آیةالله مرتضی مطهری‌ قدس‌سره به مطالعه و کار علمی، بسیار شگفت‏انگیز بود، به گونه‏ای که از این کار احساس خستگی به ایشان دست نمی‏داد. ...

 


علاقه وافر متفکر شهید، مرحوم آیةالله مرتضی مطهری قدس‌سره به مطالعه و کار علمی، بسیار شگفت‏انگیز بود، به گونه‏ای که از این کار احساس خستگی به ایشان دست نمی‏داد.

یکی از شاگردان آن استاد شهید در ضمن نقل خاطره‏ای می‏گوید:

اواخر اسفند 1356 بود. به ایشان عرض کردم ما برای تعطیلات نوروز برنامه‏ای داریم.

گفتند: خسته‏ام و دلم می‏خواهد در گوشه خلوتی، چند روزی استراحت کنم.

به ایشان عرض کردم بنده عازم شمال هستم. آن‏جا جای مناسبی را برای رفع خستگی و استراحت سراغ دارم. مرحوم استاد مطهری شماره تلفن را از بنده گرفتند و گفتند: اگر توانستم، تلفن می‏زنم و به شما اطلاع می‏دهم.

چند روز از فروردین گذشته بود که استاد تلفن زدند و آمدند. در تمام یک هفته‏ای که ایشان تشریف آوردند، با وجود هوای مساعد و محیط مناسب برای قدمزدن و گردش، در داخل ساختمان ماندند. فقط مشغول نوشتن و مطالعه بودند.

روزی به ایشان عرض کردم: شما که خسته بودید و برای رفع خستگی و استراحت مسافرت کرده‏اید، بهتر نیست قدری هم قدم بزنید و رفع خستگی کنید؟

استاد مطهری قدس‌سره گفتند: اگر یک ماه هم در اتاق بنشینم و به وظایف علمی خود مشغول باشم، راحتم و احساس خستگی نمی‏کنم. خستگی من در اثر نداشتن فرصت مناسب برای انجام کارهای علمی خودم است. استراحت من این است که در فرصت مناسب، مطالبی را که لازم می‏دانم بنویسم و در اختیار علاقه‏مندان قرار بدهم.

منبع: منبرک

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج
ساعت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 309671
 بازدید امروز : 14989
 کل بازدید : 56222278
 بازدیدکنندگان آنلاين : 48
 زمان بازدید : 0/3588