پنج شنبه ٢٦ تير ١٣٩٩
افق خانواده
 

جهت دانلود pdf افق خانواده

شماره 222 روی تصویر کلیک کنید


افق خانواده  
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام
اخبار > عنایت ویژه امام‌ خمینی قدس‌سره در ازدواج دختر ‌شهید مطهری رحمة‌الله‌علیه


سیره خوبان, افق خانواده شماره خبر: ٣٧٢٥٢٨ ١٨:٣٤ - 1394/11/12   سیره خوبان  ارسال به دوست نسخه چاپي


سیره خوبان

عنایت ویژه امام‌ خمینی قدس‌سره در ازدواج دختر ‌شهید مطهری رحمة‌الله‌علیه


همسر صبور و فداکار شهید مطهری قدس‌سره می‌گوید: هنگامی كه همراه دامادم نزد امام رفتیم، ایشان خطاب به او فرمودند: «تصور نكن كه پدر او شهید شده است. او حكم دختر مرا دارد و من حكم سرپرست او را. مبادا در احترام و تكریم به او كوتاهی كنی؟! فراموش نكن كه او دختر كیست.» ...

 

همسر صبور و فداکار شهید مطهری قدس‌سره میگوید: هنگامی كه همراه دامادم نزد امام رفتیم، ایشان خطاب به او فرمودند: «تصور نكن كه پدر او شهید شده است. او حكم دختر مرا دارد و من حكم سرپرست او را. مبادا در احترام و تكریم به او كوتاهی كنی؟! فراموش نكن كه او دختر كیست.»

نكته جالب اینكه، وقتی ما نزد خانم امام‌‌ رفتیم، ایشان یك سكه تمام بهار آزادی را كه زنجیری به آن وصل بود، به گردن دخترم انداختند و گفتند: «امام از وقتی دانستند كه شما خواهید آمد، با این همه مشغلهای كه دارند، كسی را به بازار فرستادند كه این هدیه را بخرد و از دیروز تا به حال آن را در جیب پیراهنشان نگه داشته و بارها به من توصیه كردهاند كه فراموش نكنم.»

دقت و عنایت و محبت امام قدس‌سره نسبت به من و فرزندانم، بزرگترین مایه تسلی ما بود. در واقع امام با پیامهای محكم و محبتآمیز خود نگذاشتند آقای مطهری از خاطرهها محو شوند و آثار ایشان در سطح گسترده معرفی و مطالعه شدند و خوشبختانه زحمات چندین و چندساله ایشان به بار نشست.

منبع: پایگاه اطلاعرسانی بنیاد علمی- فرهنگی شهید مطهری


خروج
ساعت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 309660
 بازدید امروز : 14413
 کل بازدید : 56221702
 بازدیدکنندگان آنلاين : 24
 زمان بازدید : 0/3900