پنج شنبه ٢٦ تير ١٣٩٩
افق خانواده
 

جهت دانلود pdf افق خانواده

شماره 222 روی تصویر کلیک کنید


افق خانواده  
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام
اخبار > رسیدگی شهید مفتح به وضعیت تحصیلی فرزندان


سیره خوبان, افق خانواده شماره خبر: ٣٧٠٢٨٥ ١٤:٤٧ - 1394/09/30    شهید مفتح سیره‌ خوبان ارسال به دوست نسخه چاپي


 شهید مفتح سیره‌ خوبان

رسیدگی شهید مفتح به وضعیت تحصیلی فرزندان


«ایشان در خانواده هم زمانی را برای تربیت فرزندان و بررسی وضعیت تحصیلی فرزندان خود قرار داده بودند. علی‌رغم این‌که ایشان وقت کمتری می‌توانستند به خانه اختصاص بدهند، در همان زمان کوتاه هم به مسایل بچه‌ها رسیدگی می‌کردند. با یکایک آن‌ها صحبت می‌کردند، وضعیت تحصیلی آن‌ها را می‌پرسیدند و این زمینه‌ای شد برای رشد فرزندان ایشان.» ....

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

 

آقای پیشگاهیفرد داماد شهید آیةالله دکتر محمد مفتح میگوید:

«ایشان در خانواده هم زمانی را برای تربیت فرزندان و بررسی وضعیت تحصیلی فرزندان خود قرار داده بودند. علیرغم اینکه ایشان وقت کمتری میتوانستند به خانه اختصاص بدهند، در همان زمان کوتاه هم به مسایل بچهها رسیدگی میکردند. با یکایک آنها صحبت میکردند، وضعیت تحصیلی آنها را میپرسیدند و این زمینهای شد برای رشد فرزندان ایشان.»

دکتر محمدمهدی مفتح، فرزند بزرگ استاد هم تصریح میکند: «ایشان در امور درسی فرزندان خود دقت بسیار داشتند و از مدرسه، رفتار در مدرسه، همبازیها و دوستانی که داشتیم هیچوقت غافل نبودند»؛ «علاوه براین، روشهای تربیتی ایشان توأم با ارشاد و راهنمایی بود و این مسئله، بهویژه در مورد دخترانش بسیار مشخصتر جلوه میکرد؛ هرچند در مورد پسران هم همینطور بود، ولی بعضی اوقات این محبت، در مقابل تخلفهای پسران با شدت ابراز میشد که این امر در مورد دختران بسیار کمتر بود یا اصلاً نبود.»

آیةالله مفتح با فرزندان خود به گونهای رفتار میکرد که آنها در مورد کوچکترین کارها با ایشان مشورت میکردند و آنچه ایشان صلاح میدانستند، انجام میدادند. به عبارت دیگر، برای فرزندان خود نه تنها یک پدر، بلکه دوست و معلم هم بودند.

منبع: manbarak.ir


خروج
ساعت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 309657
 بازدید امروز : 14268
 کل بازدید : 56221557
 بازدیدکنندگان آنلاين : 16
 زمان بازدید : 0/7176