پنج شنبه ٢٦ تير ١٣٩٩
افق خانواده
 

جهت دانلود pdf افق خانواده

شماره 222 روی تصویر کلیک کنید


افق خانواده  
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام
اخبار > چه عملی باعث سعادت‌مندی علامه امینی قدس‌سره شد؟


سیره خوبان, افق خانواده شماره خبر: ٣٦٨٧٤٤ ١٠:٥٤ - 1394/08/28    زیارت ابی‌عبدالله‌الحسین علیه‌السلامسیره خوبان  ارسال به دوست نسخه چاپي


 زیارت ابی‌عبدالله‌الحسین علیه‌السلامسیره خوبان

چه عملی باعث سعادت‌مندی علامه امینی قدس‌سره شد؟


اسلام نظير خانه‌اى است كه پايه و ستون آن خانه، محبت اهل‌بيت علیهم‌السلام است و قوام یک ساختمان به پایه‌های محکم آن است. پس یک مسلمان واقعی باید همواره دوست‌دار اهل‌بیت علیهم‌السلام باشد. خداوند متعال در قرآن می‌فرماید: ....

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

اسلام نظير خانهاى است كه پايه و ستون آن خانه، محبت اهلبيت علیهم‌السلام است و قوام یک ساختمان به پایههای محکم آن است. پس یک مسلمان واقعی باید همواره دوستدار اهلبیت علیهم‌السلام باشد.

خداوند متعال در قرآن میفرماید:

لا أَسْأَلُكُمْ عَلَيْهِ أَجْرًا إِلَّا الْمَوَدَّةَ فِيالْقُرْبَى، شوری/23

بر اين رسالت مزدی از شما، جز دوست داشتن خويشاوندان، نمیخواهم.

▪ حکایت

 مرحوم حجةالاسلام دکتر امینی نقل میکند: پساز گذشت چهار سال از وفات مرحوم پدرم، علامه امینی نجفی، شب جمعهای قبل از اذان فجر ایشان را در خواب دیدم، عرض کردم: پدر جان! در آنجا چه عملی باعث سعادت و نجات شما گردید؟ کتاب الغدیر یا سایر تألیفات... یا تأسیس کتابخانه امیرالمؤمنین علیه‌السلام؟ پاسخ دادند: نمیدانم چه میگویی، قدری واضحتر و روشنتر بگو! گفتم: آقا جان! شما اکنون از میان ما رخت بر بستهاید و به جهان دیگر منتقل شدهاید، در آنجا که هستید کدام عمل باعث نجات شما گردید از میان صدها خدمت و کارهای بزرگ علمی و دینی و مذهبی؟

مرحوم علامه امینی درنگ و تأملی نمودند، سپس فرمودند:

 فقط زیارت ابیعبداللهالحسین علیه‌السلام .

عرض کردم: شما میدانید اکنون روابط بین ایران و عراق تیره و تار است و راه کربلا بسته، چه کنم؟

فرمود: در مجالس و محافلی که جهت عزاداری امام حسین علیه‌السلام برپا میشود شرکت کن، ثواب زیارت امام حسین علیه‌السلام را به تو میدهند. سپس فرمودند: پسر جان! در گذشته بارها تو را یادآور شدم و اکنون به تو توصیه میکنم که زیارت عاشورا را هیچوقت و به هیچعنوان ترک و فراموش نکن؛ مرتب زیارت عاشورا را بخوان و بر خودت وظیفه بدان، این زیارت دارای آثار و برکات و فواید بسیاری است که موجب نجات و سعادتمندی در دنیا و آخرت تو میباشد.

علامه امینی قدس‌سره در کنار مطالعه و تألیف کتب، تنظیم و رسیدگی به ساختمان کتابخانه امیرالمؤمنین علیه‌السلام در نجف اشرف و مشغولیتهای دیگری که داشتند، مواظبت کامل به خواندن زیارت عاشورا داشتند و سفارش به این زیارت مینمودند.

منبع: طرحی نو از زیارت عاشورا


خروج
ساعت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 309674
 بازدید امروز : 15176
 کل بازدید : 56222465
 بازدیدکنندگان آنلاين : 24
 زمان بازدید : 0/4368