پنج شنبه ٢٦ تير ١٣٩٩
افق خانواده
 

جهت دانلود pdf افق خانواده

شماره 222 روی تصویر کلیک کنید


افق خانواده  
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام
اخبار > «یک شهر، یک عالم دینی»


سیره خوبان, افق خانواده شماره خبر: ٣٦٧٥١١ ١١:٢٧ - 1394/08/06   آیةالله شیخ جعفر شوشتری قدس‌سره خورشید شهر ما  ارسال به دوست نسخه چاپي


آیةالله شیخ جعفر شوشتری قدس‌سره خورشید شهر ما

«یک شهر، یک عالم دینی»


آقا از در مدرسه -که به بازار باز می‌شود- می‌گذرد و در مسیر منتهی به مسجد شهر، قدم می‌گذارد. چند نفر که منتظر آمدنش هستند، جلو می‌روند. یکی درخواست کمک مالی دارد، دیگری هم آمده است تا ایشان را برای مجلس روضه‌ی امام حسین علیه‌السلام دعوت کند و نفر سوم نیز به سؤالی شرعی که در ذهن دارد می‌اندیشد. ...

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

آقا از در مدرسه -که به بازار باز میشود- میگذرد و در مسیر منتهی به مسجد شهر، قدم میگذارد. چند نفر که منتظر آمدنش هستند، جلو میروند. یکی درخواست کمک مالی دارد، دیگری هم آمده است تا ایشان را برای مجلس روضهی امام حسین علیه‌السلام دعوت کند و نفر سوم نیز به سؤالی شرعی که در ذهن دارد میاندیشد.

آقا با مهربانی و حوصله به حرف تکتک آنها گوش میدهد و همزمان راه را برای عبور مردم از جمله مرد باربری که کمر الاغش زیر بار پارچه خم شده است باز میکند. دلش میخواهد مرد باربر را صدا بزند و از او بخواهد بار زیادی بر پشت حیوان زبانبسته نگذارد؛ اما تا به خودش میآید، مرد در ازدحام جمعیت گم میشود.

کار مراجعان را که راه میاندازد به راهش ادامه میدهد، ته بازار و چند قدم مانده به مسجد چشمش به الاغ میافتد که بار پارچه را با هر جان کندنی که بوده به حجره بزاز رسانده و حالا در غیاب مرد خرکچی مشغول استراحت است.

آقا با دیدن این صحنه یکدفعه میایستد و بنا میکند به گریستن، بعد هم عبایش را بر سر میکشد و وارد مسجد میشود.

همراهان متعجب میشوند جوری که بعد از نماز جلو میروند و جویای علت بیتابی و گریستنش میشوند. او هم میفرماید: «الاغ با زبان بیزبانی به من گفت، من بارم را با هر جان کندنی که بود به مقصد رساندم، تو هم آیا بار (مسئولیتی را که بر دوش داری) به مقصد رساندهای؟»

بیژن شهرامی

......................................................

1 - آیةالله شیخ جعفر شوشتری قدس‌سره

2- شوشتر


خروج
ساعت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 309665
 بازدید امروز : 14617
 کل بازدید : 56221906
 بازدیدکنندگان آنلاين : 48
 زمان بازدید : 0/4212