پنج شنبه ٢٦ تير ١٣٩٩
افق خانواده
 

جهت دانلود pdf افق خانواده

شماره 222 روی تصویر کلیک کنید


افق خانواده  
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام
اخبار > ارادت مرجع تقلید بزرگ شیعه به مقام والای اهل‌بیت علیهم‌السلام و زیارت عاشورا


سیره خوبان, افق خانواده شماره خبر: ٣٦٧٣١٢ ٠٨:٤٨ - 1394/07/30   سیره خوبان  ارسال به دوست نسخه چاپي


سیره خوبان

ارادت مرجع تقلید بزرگ شیعه به مقام والای اهل‌بیت علیهم‌السلام و زیارت عاشورا


مرجع عالی‌قدر شیعه، مرحوم آیةالله‌العظمی شیخ محمدحسین غروی اصفهانی قدس‌سره ارادت و عشق عجیبی به اهل‌بیت علیهم‌السلام به‌ویژه حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها داشتند و در مجالس عزای حسینی هم خودشان مبادرت به پذیرایی کرده و کفش‌های واردین را جفت می‌کردند. درحین پـذیرایی نیز پیوسته چیـزی می‌خواندند. مرحوم شیخ عـلی‌محمـد بروجردی از علما و فقهای بزرگ و از شاگـردان عالم عارف، مرحوم حضرت آیةالله قاضـی طباطبایی قدس‌سره از ایشان می‌پرسند: ....

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

 

   مرجع عالیقدر شیعه، مرحوم آیةاللهالعظمی شیخ محمدحسین غروی اصفهانی قدس‌سره ارادت و عشق عجیبی به اهلبیت علیهم‌السلام بهویژه حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها داشتند و در مجالس عزای حسینی هم خودشان مبادرت به پذیرایی کرده و کفشهای واردین را جفت میکردند. درحین پـذیرایی نیز پیوسته چیـزی میخواندند. مرحوم شیخ عـلیمحمـد بروجردی از علما و فقهای بزرگ و از شاگـردان عالم عارف، مرحوم حضرت آیةالله قاضـی طباطبایی قدس‌سره از ایشان میپرسند: آقا! چـه میخوانید؟

ایشان فرموده بودند: «خوب است انسان در شبانهروز هزار مرتبه سوره قدر را بخواند.» از ویژگـیهای بارز آن مرجع عالیمقام این بود کـه هر روز عصـر به زیارت بارگاه مطهر امیرالمؤمنین امام علیبن ابیطالب علیه‌السلام میرفتنـد و زیارت عـاشورا را با صـد لعن و سلام میخواندند.

آیةاللهالعظمی غروی اصفهانی قدس‌سره از خدا خواسته بودند تا آخر عمر توفیق انجام این اعمال را به ایشان بدهد و خداوند هم به این عالم عابد توفیق داد بهطوری که هر روز هزار مرتبه سوره قدر و زیارت عاشورا با صد لعن و سلام را قرائت مینمودند.

منبع: سایت سیره علما

 


خروج
ساعت
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 309649
 بازدید امروز : 13974
 کل بازدید : 56221263
 بازدیدکنندگان آنلاين : 48
 زمان بازدید : 0/3432