*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > افق خانواده > اخبار خانواده 


اخبار , افق خانواده شماره خبر: ٣٨٨٧٦٠ ١٣:٤٠ - 1395/11/21   داروهای گیاهی، سنتی و فرآورده‌های طبیعی به فهرست دارویی کشور اضافه می‌شوند ارسال به دوست نسخه چاپي


داروهای گیاهی، سنتی و فرآورده‌های طبیعی به فهرست دارویی کشور اضافه می‌شوند

داروهای گیاهی، سنتی و فرآورده‌های طبیعی به فهرست دارویی کشور اضافه می‌شوند


مدیرکل دفتر طب سنتی، ایرانی- اسلامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: براساس تبصره ماده 86 برنامه ششم توسعه، سازمان غذا و دارو مکلف به افزودن داروهای گیاهی، سنتی و فرآورده‌های طبیعی به فهرست دارویی کشور شده است. ....

 

 

مدیرکل دفتر طب سنتی، ایرانی- اسلامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: براساس تبصره ماده 86 برنامه ششم توسعه، سازمان غذا و دارو مکلف به افزودن داروهای گیاهی، سنتی و فرآوردههای طبیعی به فهرست دارویی کشور شده است.

به گزارش ایرنا، دکتر محمود خدادوست روز یکشنبه 17 بهمن در سمینار «ملاحظات اخلاقی و حقوقی در طب سنتی» در سالن همایشهای رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران، افزود: اجرای این ماده در برنامه ششم توسعه، گامی ارزشمند در حوزه طب سنتی و مکمل است.

وی اظهار کرد: وزارت بهداشت هم براساس برنامه ششم توسعه اقتصادی و اجتماعی موظف است خدمات تأیید شده طب سنتی را در نظام سلامت ادغام کند.

مدیرکل دفتر طب سنتی، ایرانی- اسلامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: وزارت بهداشت همچنین براساس این برنامه باید نسبت به ساماندهی و توسعه آموزش، پژوهش و ارایه خدمات درمانی این حوزه اقدام کند؛ که تحقق آن، به معنی تعریف طب سنتی در نظام سلامت کشور است.

وی همچنین به ارایه خدمات درمانی و آموزش طب سنتی در خانههای بهداشت اشاره کرد و گفت: این کار به منزله آغاز ادغام طب سنتی در نظام سلامت کشور است.

گرایش به طب سنتی و مکمل در دنیا رو به افزایش است

مدیر کل دفتر طب سنتی، ایرانی- اسلامی وزارت بهداشت یادآور شد: سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که گرایش به سمت طب سنتی و مکمل در سراسر جهان روبه افزایش است و نهتنها برای درمان بیماریها بهویژه بیماری های مزمن پرکاربرد است، بلکه به طور گسترده در پیشگیری از بروز بیماریها و نیز ارتقا و حفظ سلامت نیز کارآیی دارد.

دکتر خدادوست ادامه داد: سازمان جهانی بهداشت اقدام به تدوین استراتژی 2014 تا 2023 در حوزه طب سنتی کرده و هدف از این کار را تأکید بر ادغام خدمات طب سنتی و مکمل در نظام سلامت عنوان کرده است.خروج
چهارشنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام