*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > افق خانواده > اخبار خانواده 


اخبار , افق خانواده شماره خبر: ٣٨٤٧٣٩ ١٢:٣٩ - 1395/08/06   نقش تغذیه در بلوغ فکری کودکان ارسال به دوست نسخه چاپي


نقش تغذیه در بلوغ فکری کودکان

نقش تغذیه در بلوغ فکری کودکان


یک کارشناس تغذیه گفت: جهت ذخیره‌سازی موادغذایی لازم به منظور آمادگی برای رشد سریع دوران بلوغ، تغذیه مناسب در دوران مدرسه نیاز است. ...

 

 


یک کارشناس تغذیه گفت: جهت ذخیرهسازی موادغذایی لازم به منظور آمادگی برای رشد سریع دوران بلوغ، تغذیه مناسب در دوران مدرسه نیاز است.

خانم سوری راغبی در گفتوگو با ایسنا، اظهار کرد: تغذیه مناسب، نقش مهمی در رشد و تکامل کودکان ایفا میکند. تأمین مواد سازنده برای رشد، تأمین انرژی موردنیاز برای انجام فعالیتهای جسمی و فکری و کمک به حفظ مقاومت در برابر عفونتها، اهمیت تغذیه در کودکان مدرسهای را دو چندان میکند. این کارشناس تغذیه تصریح کرد: خوردن صبحانه باعث برآورده شدن نیازهای تغذیهای کودک در طول روز میشود که نتیجه آن، کنترل وزن و سطح کلسترول خون است. کودکانی که صبحانه میخورند، کمتر دچار دلدرد و ناراحتیهای دیگر میشوند و در طول روز میتوانند برنامهی غذایی بهتری را ادامه دهند.

وی بیان کرد: بچههایی که صبحانه نمیخورند، اغلب در طول روز به خوردن غذاهای پرچرب که از نظر غذایی کمارزش و بیارزش هستند، روی میآورند. بر همین اساس، والدین باید به تغذیه کودکان در این دوران اهمیت بیشتری دهند. با تغذیه مناسب میتوان از بروز بیماریهای زودهنگام جلوگیری کرد و خطر مشکلات سلامتی را در آینده کاهش داد.

خانم راغبی، با اشاره به اینکه خوردن غذا در حین ورزش، به حفظ تعادل حرارت بدن و ثبات قندخون کمک میکند، یادآور شد: آموزش تغذیه باید در برنامههای سلامتی کودکان گنجانده شود تا او به اهمیت مواد مغذی پی ببرد.

وی با بیان اینکه کودکان باید درباره ارتباط بین سلامت و تغذیه آگاهی پیدا کنند، گفت: از لحاظ روحی و روانی لازم است بدانیم وسایل و مکان تغذیه کودک باید متناسب با سن و روحیه او باشد تا هنگام غذاخوردن، احساس لذت و آرامش کند.

این کارشناس تغذیه افزود: میز و وسایل غذاخوردن باید راحت، جذاب و از لحاظ اندازه و شکل مناسب کودکان باشد. با کمک وسایل غذاخوری که شکلی نو و جذاب برای کودک دارند، کودک به غذاخوردن ترغیب میشود.

خانم راغبی خاطرنشان کرد: خوب رشد کردن در کودکان، به مواد غذایی بستگی دارد که وی مصرف میکند. مواد غذایی مصرفی در دوران کودکی، تأثیر خود را در دورههای بعدی زندگی نشان میدهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج
چهارشنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٩
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام