*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > افق خانواده > اخبار خانواده 


اخبار , افق خانواده شماره خبر: ٣٧٩٥٩٨ ١٠:٥٨ - 1395/03/27   ارتباط گوشی هوشمند با کاهش تمرکز و بیش فعالی ارسال به دوست نسخه چاپي


ارتباط گوشی هوشمند با کاهش تمرکز و بیش فعالی

ارتباط گوشی هوشمند با کاهش تمرکز و بیش فعالی


یک مطالعه نشان می‌دهد، استفاده زیاد از گوشی هوشمند می‌تواند باعث کمبود توجه و بروز علایم بیش‌فعالی شود. ...


یک مطالعه نشان میدهد، استفاده زیاد از گوشی هوشمند میتواند باعث کمبود توجه و بروز علایم بیشفعالی شود.

آیا هنگام تمرکز، زود خسته میشوید یا در انجام کارها و فعالیتهای بدون دغدغه، با مشکل مواجه میشوید؟ در صورتی که پاسخ مثبت است، استفاده زیاد از گوشی هوشمند میتواند علت کمبود توجه و بیشفعالی باشد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی گجت نیوز، یک نظرسنجی جدید در امریکا نشان میدهد که 95 درصد از کاربران گوشی هوشمند، در نشستهای اجتماعی و خانوادگی از این گوشی استفاده میکنند و حین کار نیز از هر 10 نفر، 7 نفر به سراغ گوشی هوشمند خود میروند.

کستادین کوشلوو محقق دانشگاه ویرجینیا در امریکا گفت: مطالعه جدید نخستین مدرک تجربی است که نشان میدهد استفاده از گوشی هوشمند حین کار و یا نشستهای جمعی میتواند سبب افزایش بی توجهی و بیشفعالی شود.

در این تحقیق 221 دانشجوی دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا شرکت داشتند و در طول یک هفته مدت مطالعه، گوشیهای آنها در دسترس و نوتیفیکیشنهای دستگاهها در وضعیت فعال قرار داشت. این افراد در طول یک هفته بیشترین امکان استفاده از گوشیها را داشتند.

گروه دیگری از شرکتکنندگان نیز تعیین شدند و در طول یک هفته، علاوه بر غیر فعال شدن نوتیفیکیشنهای گوشیهایشان، اساساً تلفنهای همراه آنها دور از دسترس قرار گرفت و در نتیجه امکان استفاده کمتری از گوشی را داشتند.

نتایج مطالعه، بیشترین میزان کمتوجهی و بیشفعالی را در گروه نخست نشان داد و اعضای این گروه علایم اختلال را که شامل حواسپرتی، اشکال در تمرکز و خستهشدن هنگام تمرکز، بیقراری، مشکل یکجا نشستن، مشکل در انجام وظایف و فعالیتها است، بروز دادند.

به گفته محققان، گوشیهای هوشمند به واسطه در دسترس بودن، منبع مهم کاهش تمرکز افراد هستند.

نتایج این مطالعه در کنفرانس «تعامل انسان و کامپیوتر» در سانخوزه کالیفرنیا ارائه شد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج
سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام