*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > افق خانواده > اخبار خانواده 


اخبار , افق خانواده شماره خبر: ٣٧٨٨١٩ ٠٨:٥٣ - 1395/03/16   کمک به اقتصاد خانواده با هنرهای زنانه ارسال به دوست نسخه چاپي


کمک به اقتصاد خانواده با هنرهای زنانه

کمک به اقتصاد خانواده با هنرهای زنانه


وش‌بختانه در این دوره به کمک تکنولوژی، جذب مشتری کاری آسان شده و شما به راحتی می‌توانید در سایت‌هایی که بین خانم‌ها طرفداران بیشتری دارند، آثار هنری‌تان را تبلیغ کنید، برای خود یک کانال تلگرام باز کنید، وبلاگ رایگان بسازید یا از راه‌های متنوع دیگری به یک سازنده و فروشنده لوازم هنری تبدیل شوید. ...


مریم، خانمی 35 ساله و مادر دو فرزند دختر و پسر است. او بعد از اخذ مدرک کارشناسی از دانشگاه برای مدتی در شرکتی اشتغال داشت، اما بعد از تولد اولین فرزندش به مدت دو سال نتوانست سر کار برود. همسرش زودتر از ساعت 10 شب به خانه نمیآمد و مادرش هم سالخوردهتر از آن بود که بتواند در بچهداری به یاری او بشتابد. به همین دلیل مریم ترجیح داد تمام وقتش را به کودک دلبندش اختصاص بدهد و مهرمادری کاملش را به او هدیه کند. بعد از گذشت 2 سال او متوجه شد که میهمان دیگری هم در راه دارد و اینبار باید وقت و انرژی بیشتری به نگهداری از کودک اختصاص دهد. چندسالی از زندگی مریم به همین وضع گذشت تا این که بچهها بزرگ شدند و هر دو به سن مدرسه رسیدند.

حالا خانه چندساعتی خالی بود و مریم زمان آزادتری داشت. بچهها هم آن قدر بزرگ شده بودند که بتوانند از عهده امور خود برآیند. مریم از این که میدید روزهایش یکنواخت و تکراری یکی پساز دیگری میگذرد، بیآن که او از توان و نیروهای خود بهره خاصی برده باشد، دلگیر بود. از این گذشته، او هم مانند بسیاری از خانمهای دیگر دوست داشت کمکخرج زندگی باشد و مبلغی هرچند محدود را به درآمد خانواده اضافه کند. این بود که راجع به انواع هنرهای درآمدزای مناسب برای خانمها تحقیق کرد و نتایج جالبی به دست آورد. مریم هیچکدام از این هنرها را بلد نبود، اما آنقدر خود را میشناخت که بداند میتواند یکی از آنها را تا حد حرفهای یاد بگیرد و پساز مدتی تلاش برای پیدا کردن مشتری، روی درآمد خود حساب کند.

شما هم به هنرهایی که در اینجا معرفی میکنیم توجه کنید. اگر در خود علاقهای نسبت به یکی از آن ها میبینید، آنرا یاد بگیرید و مدتزمانی را صرف پیدا کردن مشتری کنید. خوشبختانه در این دوره به کمک تکنولوژی، جذب مشتری کاری آسان شده و شما به راحتی میتوانید در سایتهایی که بین خانمها طرفداران بیشتری دارند، آثار هنریتان را تبلیغ کنید، برای خود یک کانال تلگرام باز کنید، وبلاگ رایگان بسازید یا از راههای متنوع دیگری به یک سازنده و فروشنده لوازم هنری تبدیل شوید. اگر به هنر علاقه دارید و ذوق و استعدادش را هم در وجود خود مییابید، به این روشها برای کسب درآمد برای خود فکر کنید و تصمیم بگیرید:

خیاطی: مادرِ تمام هنرها و بخشی ضروری از زندگی هر خانواده هنر خیاطی است. معمولاً خانمهایی که خیاطی بلدند، بهترین فروشگاههای پارچهفروشی را از لحاظ بالابودن کیفیت و پایین بودن قیمت میشناسند و میتوانند پوشاک خانواده را به خوبی تأمین نمایند. یک خانم خیاط با کمی تبلیغ و جذب مشتری در میان آشنایان و همسایگان میتواند درآمدی در حد یک کارمند برای خود فراهم کند، اما اگر دوره دوخت حرفهای ببیند و هنر گلدوزی و تزئین را به آن بیفزاید، میتواند درآمد قابل توجهی پیدا کند. موارد استفاده از هنر خیاطی بیشمار است و به همین دلیل یک خیاط خوب هرگز بیکار نمیماند. فردی که هنر خیاطی میداند، میتواند در منزل خود جذب مشتری کند، برای تولیدی کار کند، مزون باز کند، تدریس کند، از طریق اینترنت مشتری جذب کند و متوسل به روشهای دیگر شود. اگر به این هنر علاقه دارید، حتماً دورههای حرفهای ببینید و به طور جدی کار خیاطی را شروع کنید.

▪ گلسازی: بلندر، چینی، لعابی، کریستال، شیشهای و انواع و اقسام روشهای دیگر برای ساخت گلهای ریز و درشت و رنگارنگ وجود دارد که هر کدام در نوع خود چشمگیر و زیباست. گلهای کریستال به دلیل سادهتر بودن ساخت، ارزانتر و در مقابل گلهای چینی به دلیل دشواری گرانترند. پیدا کردن مشتری گلهای ارزانتر حتی از طریق اینترنت به مراتب سادهتر است، اما اگر مشتری گلهای گران را هم دارید میتوانید به سراغ ساخت آن نوع از گل بروید. راجع به روشهای گلسازی تحقیق کنید و نوعی که با متناسب با روحیه خود میبینید را انتخاب کرده و در آن متخصص شوید. گل زیباست و اگر بتوانید آنها را در قیمتهای مناسب آماده کنید و در معرض فروش قرار دهید، به راحتی فروخته خواهد شد. وقتی در این کار حرفهای شوید، میتوانید دستهگلهای عروس درست کنید و سفارشات گرانتر بگیرید.

▪ خوشنویسی: داشتن خط خوش، نعمتی بزرگ است. به همین دلیل به شما پیشنهاد میدهیم اگر در زمینه خوشنویسی خود را صاحب ذوق و استعداد میبینید، حتماً برای ادامه دادن این مسیر و حرفهای شدن در آن اقدام کنید. خوشنویسی به تخلیه روحیتان کمک میکند و به شما تمدد اعصاب میبخشد. با داشتن این هنر میتوانید در اماکن مختلف به پارچهنویسی یا نوشتن تابلو مشغول شوید یا در سطح حرفهایتر کتابنویسی کنید. همچنین میتوانید این هنر ارزنده را آموزش دهید یا دستنوشتههایتان را به معرض فروش بگذارید.

ملیله کاغذی: این هنر زیبا کمترین هزینه را دارد و سرمایه اصلی آن، حوصله و سلیقهی شماست. با یادگیری آن میتوانید کارت پستال، قاب عکس، حلقهی در، اشیای سهبعدی یا هر چیز دیگر درست کنید و آنرا در اینترنت یا انواع شو و گالری بفروشید. هنر زیبا و ارزندهای است و انجام آن ارزش شما را در نظر دیگران چند برابر خواهد کرد.

منبع: جامجم

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج
سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام