*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > افق خانواده > اخبار خانواده 


اخبار , افق خانواده شماره خبر: ٣٧٧٩٣٢ ١٣:٥٠ - 1395/03/04   اعتیاد به فناوری در 50 درصد نوجوانان جهان ارسال به دوست نسخه چاپي


اعتیاد به فناوری در 50 درصد نوجوانان جهان

اعتیاد به فناوری در 50 درصد نوجوانان جهان


مطالعات اخیر نشان می‌دهد حدود نیمی از نوجوانان جهان به گوشی‌های هوشمند اعتیاد دارند. ...


مطالعات اخیر نشان میدهد حدود نیمی از نوجوانان جهان به گوشیهای هوشمند اعتیاد دارند.

به گزارش ایرنا از ساینس، محققان بر این باورند که اعتیاد به فناوری میتواند برای هر شخصی اتفاق بیفتد. در این حالت شخص به جای حضور در جمع خانواده و شرکت در فعالیتهای گروهی، فعالیتهای ورزشی و تفریحات دیگر، ترجیح میدهد بیشتر وقت خود را صرف گشتوگذار در شبکههای اجتماعی، دریافت و ارسال پیام و فعالیتهایی از این قبیل کند.

نوجوانانی که اصطلاحاً به گوشی اعتیاد دارند، تلفن هوشمند خود را در هر ساعت چک میکنند و معمولاً از تمرکز لازم برای انجام فعالیتهای روزانه برخوردار نیستند. افت شدید تحصیلی از دیگر مضرات اعتیاد به تلفن همراه است. بیشاز نیمی از والدین شرکتکننده در این مطالعه، از اینکه فرزندانشان تمام مدت گوشی به دست دارند گلایه کردند و این عامل را مهمترین دلیل مشاجره با فرزندان اعلام کردند.

برخی از مهمترین مضرات اعتیاد به گوشیهای هوشمند و شبکههای اجتماعی عبارتند از:

آرتروز گردن، کمر درد، اختلال خواب، دیابت، اضافه وزن، پرورش روحیه خشن، افزایش ریسکپذیری و اقدام به کارهای خطرناک، ضعف در برقراری ارتباط اجتماعی، افت تحصیلی، کاهش فعالیتهای شناختی مغز، اختلال در یادگیری و حافظه.

با توجه به اینکه اعتیاد به گوشیهای هوشمند دامنگیر نیمی از نوجوانان است، اتخاذ راهکاری مناسب از جانب خانواده و مدرسه الزامی است. به والدین توصیه میشود که با ملایمت و دوستانه، عوارض استفاده افراطی از فنآوریهای مختلف را برای نوجوانان شرح دهند و از طرفی قوانین محکمی برای ساعات استفاده از تلفن هوشمند در منزل وضع کنند. روابط گرم خانوادگی یکی از مهمترین روشهایی است که نوجوان را به سمت خانواده جذب میکند. غذا خوردن تمام اعضای خانواده باهم، یکی از مهمترین فاکتورهای خانواده سالم است.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA


خروج
سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨
جستجوی وب
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام