*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > اخبار افق 
اخبار > موضع رهبر ایران در عدم پذیرش پیام ترامپ غرور‌آفرین بود


بین الملل, بین الملل, بین‌الملل شماره خبر: ٤٠٨١٥٧ ١١:٠٧ - 1398/04/26   موضع رهبر ایران در عدم پذیرش  پیام ترامپ غرور‌آفرین بوددبیر‌کل حزب‌الله لبنان ارسال به دوست نسخه چاپي


موضع رهبر ایران در عدم پذیرش  پیام ترامپ غرور‌آفرین بوددبیر‌کل حزب‌الله لبنان

موضع رهبر ایران در عدم پذیرش پیام ترامپ غرور‌آفرین بود


حجت‌الاسلام والمسلمین نصرالله در مصاحبه با شبکه خبری المنار گفت: موضع رهبر ایران در عدم پذیرش پیام ترامپ از سوی نخست‌‌وزیر ژاپن، غرور‌آفرین بود. دولت کنونی آمریکا در تلاش برای باز کردن کانال‌های ارتباطی با حزب‌الله لبنان است و میانجی‌گرانی را برای باز کردن این کانال ارتباطی به‌کار گرفته است...

 


به گزارش خبرگزاری رسا، حجتالاسلام والمسلمین سیدحسن نصرالله، 21تیر در مصاحبه با شبکه خبری المنار به تشریح تحولات لبنان و منطقه، از جمله سالگرد جنگ 33 روزه پرداخت و با تأکید بر اینکه نتانیاهو بداند که ایران هرگز از سوریه خارج نمیشود، به حملات جنگندههای ارتش صهیونیستی به اهدافی در سوریه اشاره کرد و گفت: رژیم صهیونیستی میگوید که هدف از حمله به سوریه جلوگیری از رسیدن سلاح به لبنان است و من به آنها میگویم که سلاحها رسید و رژیم صهیونیستی در حال فریب مردم خود است. تل آویو در حال ماجراجویی در سوریه است. به نتانیاهو میگویم که هر آنچه که میخواهید انجام دهید ایران هرگز از سوریه خارج نخواهد شد.

وی ادامه داد: زمانی که اس 300 وارد معادلات در سوریه شود اوضاع کاملا تغییر خواهد کرد. به رژیم صهیونیستی میگویم که شما در حال بازی بر روی لبه آتش هستید. روسیه هیچ نفعی از حمله رژیم صهیونیستی به سوریه ندارد و روسها نمیتوانند مانع از انجام این حملات شوند. اما میگویم که روسیه باید تل آویو را از بمباران سوریه منع کند.

دبیرکل حزبالله لبنان گفت که، وی دائما با «بشار اسد» رئیسجمهور سوریه دیدار میکند اما بهدلیل شرایط امنیتی زمانهای این دیدار را نمیگوید.


 اگر مسیر سیاسی درباره توقف نفتکش ایرانی شکست بخورد ایران سکوت نخواهد کرد

وی به اقدام انگلیس در توقیف یک نفتکش ایرانی نیز اشاره کرد و گفت: انگلیسیها بیشتر از فرانسویها در راستای مقاصد آمریکا گام بر میدارند. انگلیسیها میگویند که آن چیزی که روی داده به تحریمها علیه سوریه ارتباط دارد. اگر مسیر سیاسی شکست بخورد ایرانیها درباره این موضوع سکوت نخواهند کرد.

دبیرکل حزبالله لبنان درباره گفتوگوی ایران و عربستان سعودی نیز گفت: در این لحظه اطمینان دارم که ایران برای انجام گفتوگو مانعی ندارد. انجام گفتوگو در راستای منافع منطقه است. سعودیها آزار و اذیت زیادی برای لبنان ایجاد کردند اما ما نیز مخالفتی با گفتوگوی ایران و سعودیها نداریم و هیچ کسی با انجام این گفتوگو به جز نتانیاهو مخالفتی ندارد. حتی ملت یمن که استخوانهایش خورد شده است با انجام این گفتوگو مخالفتی ندارد.


 جنگ ویرانگر و پیامدهای آن بزرگ خواهد بود

حجتالاسلام والمسلمین نصرالله گفت: مسئولیت ما در منطقه این است که هر آنچه که در توان داریم برای جلوگیری از بروز جنگ آمریکا علیه ایران انجام دهیم چون این جنگ ویرانگر و پیامدهای آن بزرگ خواهد بود. کینه سعودیها را باید به کناری گذاشت. جنگ ویرانگر خواهد بود و آغاز جنگ ویرانگر به نفع چه کسی است؟ در لبنان برخی میگویند که باید از جنگ فاصله بگیریم اما میگویم اگر جنگی روی داد هیچ کسی نمیتواند خود را از آن دور کند. باید درباره خطرات این جنگ صحبت کنیم. بهطور مثال اگر جنگی روی داد وضعیت امارات چگونه خواهد بود؟ بازارها چگونه خواهند بود؟ آیا بروز جنگ به نفع امارات است؟ و قطعا اماراتیها و سعودیها و تمامی کسانی که در این جنگ مشارکت میکنند در امان نخواهند بود.


 جنگ آمریکا علیه ایران کل منطقه را شعلهور خواهد کرد

وی هشدار داد: هر کشوری که در جنگ علیه ایران مشارکت داشته باشد بهای آن را خواهد پرداخت. ایران طی تمام سالهای گذشته پشتیبان تمام ملتها و حکومتهایی بود که در برابر طوفانهای آمریکایی قرار داشت. در صورت بروز جنگ آمریکا علیه ایران، کل منطقه شعلهور خواهد شد و ایران قادر است که با قدرت و شجاعت رژیم صهیونیستی را بمباران کند. محور مقاومت نیز با قدرت در حال بررسی این موضوع است که آیا در صورت بروز این جنگ باید تماشاچی بمانیم؟!!


 موضع رهبر ایران در عدم پذیرش پیام ترامپ غرورآفرین بود

حجتالاسلام والمسلمین نصرالله به موضع رهبر ایران در عدم پذیرش پیام رئیسجمهور آمریکا از سوی نخستوزیر ژاپن اشاره کرد و گفت: موضع رهبر ایران در عدم پذیرش پیام ترامپ غرورآفرین بود. دولت کنونی آمریکا در تلاش برای باز کردن کانالهای ارتباطی با حزبالله لبنان است و میانجیگرانی را برای باز کردن این کانال ارتباطی به کار گرفته است.


خروج
چهارشنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٨
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام
آخرین شماره

  ویژه نامه الحاد جدید

 

ویژه نامه گام دوم انقلاب (دفتر اول)


ویژه نامه ی اربعین (2)

ویژه نامه بهجت عارفان

 

ویژه نامه ی حکیم الهی

 


 
حکمت ناب
مجموعه درسهای اخلاقی
آیت الله انصاری شیرازی قدس سره

 
 
رسم پارسایی
مجموعه درسهای اخلاقی
آیت الله اشتهاردی قدس سره

افق حوزه|اخبار افق|سرمقاله|در محضر نور|اخلاق در حوزه|عطر يار|سخن بزرگان|فرزانگان|رواق شهیدان|اخبار کوتاه حوزه|اخبار کوتاه ایران|اخبار کوتاه جهان|بین الملل|مقاله|مصاحبه|همگام با مدارس و مراکز|با شما|گزارش تصویری|افق خانواده|پاسخ استاد