*به پایگاه هفته نامه خبری حوزه (افق حوزه) خوش آمديد* اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَحافِظاً وَقائِداً وَناصِراً وَدَليلاً وَعَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
منو اصلی
نام :   
ایمیل :   
اخبار

سایت مقام معظم رهبری

خبرگزاری حوزه نیوز

مدیریت حوزه علیمه قم

صفحه اصلی > اخبار افق 
اخبار > مسئــولان پاسخگوی مشکـلات مردم باشنـد


اخبار افق شماره خبر: ٣٩٦٥٥٧ ١٠:٤١ - 1396/10/11   مسئــولان پاسخگوی مشکـلات مردم باشنـدتأکید امام خامنه‌ای در دیدار اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سراسر کشور    ارسال به دوست نسخه چاپي


مسئــولان پاسخگوی مشکـلات مردم باشنـدتأکید امام خامنه‌ای در دیدار اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سراسر کشور

مسئــولان پاسخگوی مشکـلات مردم باشنـد


آیة‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، چهارشنبه ۶دی در دیدار مسئولان و اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در سراسر کشور، با اشاره به تلاش بی‌وقفه آمریکا برای شبهه‌پراکنی و گرفتن «امید و اعتماد به نفس ملت»، از همراهی خواسته یا ناخواسته برخی افراد با اهداف دشمن به شدت انتقاد کردند و با یادآوری تحلیل‌ها و تبلیغات پوچ چهل‌ساله دشمن درباره شکست یا تضعیف جمهوری اسلامی، تأکید کردند: به فضل الهی و با اتکا به هوشیاری و ایستادگی مردم، هم‌چون گذشته بینی دشمنان را به خاک می‌مالیم و با تلاش مضاعف مسئولان برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم، راه پیشرفت و سرافرازی را با اقتدار ادامه خواهیم داد...

آیةاللهالعظمی امام خامنهای رهبر معظم انقلاب اسلامی، چهارشنبه ۶دی در دیدار مسئولان و اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در سراسر کشور، با اشاره به تلاش بیوقفه آمریکا برای شبههپراکنی و گرفتن «امید و اعتماد به نفس ملت»، از همراهی خواسته یا ناخواسته برخی افراد با اهداف دشمن به شدت انتقاد کردند و با یادآوری تحلیلها و تبلیغات پوچ چهلساله دشمن درباره شکست یا تضعیف جمهوری اسلامی، تأکید کردند: به فضل الهی و با اتکا به هوشیاری و ایستادگی مردم، همچون گذشته بینی دشمنان را به خاک میمالیم و با تلاش مضاعف مسئولان برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم، راه پیشرفت و سرافرازی را با اقتدار ادامه خواهیم داد.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیةالله خامنهای با تبریک سالروز میلاد حضرت امام حسن عسکری علیه‌السلام  و گرامیداشت سالگرد حماسه مردمی نهم دی سال ۸۸، از «تبلیغ» بهعنوان مهمترین وظیفه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یاد کردند و با اشاره به ریشه قرآنی تبلیغ گفتند: در اسلام تبلیغ به معنای «رساندن صادقانه، صمیمانه، مسئولانه و امانتدارانه یک پیام به افکار عمومی بهمنظور تفاهم با مردم» است تا آنان با احساس مسئولیت به سمت یک هدف والا سوق داده شوند و حرکت کنند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: تبلیغ در اسلام کاملاً در جهت مخالف با پروپاگاندای غربیها است که با هدف رسیدن به پول و قدرت انجام میشود و در آن، فریب افکار عمومی، دروغگویی و بازیگری نیز جایز است.

ایشان، دادن امید و اعتماد به نفس به مردم و تبیین فرصتها و تهدیدها و شناساندن دوست و دشمن را از الزامات تبلیغ در اسلام دانستند و خاطرنشان کردند: امروز مهمترین هدف جنگ نرم دشمن، گرفتن امید و اعتماد به نفس ملت ایران است.

حضرت آیةالله خامنهای تبلیغ را همانند عرصههای اقتصادی، سیاسی، فرهنگی یک میدان جنگ توصیف کردند و اظهار داشتند: برخی از اینکه گفته شود، جنگ تبلیغاتی یا جنگ اقتصادی و فرهنگی، خوششان نمیآید و میگویند باید از صلح صحبت کرد، در حالیکه جنگ دشمن با ملت ایران، در عرصههای مختلف یک واقعیت است و اگر ما از این واقعیت غافل باشیم، طرف مقابل هوشیار و مراقب است و طراحی خود را به پیش میبرد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه امروز دشمنان جنگ نظامی نمیکنند، جنگ نرم دشمن را خطرناکتر از جنگ نظامی خواندند و در بیان علت اصلی دشمنی با نظام اسلامی ابراز داشتند: انقلاب اسلامی در طول چهلسال گذشته، ساختار و فرمول غلط قدرت حاکم بر دنیا را تغییر و نشان داده است که یک ملت میتواند نه سلطهگر باشد و نه سلطهپذیر، نه زور بگوید و نه زیر بار هیچ زورگویی برود. ایشان، عبور مقتدرانه و فائق آمدن ملت ایران بر انواع توطئهها و فشارهای دشمن اعم از جنگ و تحریم، تهدید و تهمت، نفوذ و ایجاد اختلاف داخلی را یادآور شدند و با تأکید بر استمرار دشمنیها با ملت ایران، گفتند: مهم این است که در هر دورهای طراحی و نقشه دشمن در عرصههای مختلف را بفهمیم و بر اساس آن، پیشگیری، دفاع خوب یا حمله پیشدستانه انجام دهیم.

حضرت آیةالله خامنهای، مهمترین طراحی جبهه مقابل در مقطع فعلی را ناامید کردن مردم به آینده و گرفتن اعتماد به نفس آنان از طریق بزرگنمایی مشکلات و ضعفها و کاستیها دانستند و افزودند: امروز در فضای مجازی، هزاران توپخانه در حال شلیک به سمت ملت ایران است و اگر گفته میشود باید مراقب فضای مجازی بود، از این جهت است که دشمن نتواند از این فضا برای هدف قرار دادن هویت و موجودیت ملت و نظام اسلامی استفاده کند.

رهبر انقلاب اسلامی، «انتشار آمارهای بیپایه، ادعاهای دروغ، تخریب چهرههای مورد قبول مردم و انکار موفقیتهای انقلاب اسلامی» را بخشهایی از اقدامات در فضای مجازی برای بدبین کردن مردم بهویژه جوانان و نوجوانان دانستند و خاطرنشان کردند: متأسفانه برخی افراد بیتقوا در داخل با متهم کردن افراد و دستگاهها و تلاش برای صحیح جلوه دادن دروغهای شاخدار بیگانگان، همان کار دشمن را انجام میدهند.

ایشان افزودند: این افراد بهجای آنکه سیاست خود را «دینی» کنند، برای رسیدن به اهداف پست و حقیر سیاسی، دین خود را با سیاسی کاری همراه کردهاند. این افراد، بیملاحظه و بدون در نظر گرفتن خدا و دین و انصاف، در جهت اهداف دشمن سخن میگویند و به قیمت ناامید کردن مردم و نسل جوان، دشمن را شاد میکنند.

حضرت آیةالله خامنهای اظهار داشتند: کسانی که دیروز همه امکانات کشور در اختیار آنها بود و کسانی که امروز همه امکانات مدیریتی کشور را در اختیار دارند، حق ندارند نقش اپوزیسیون را بازی کنند و علیه کشور سخن بگویند بلکه باید پاسخگو باشند، ضمن آنکه مردم آگاه هستند و اینگونه رفتارها در آنان تأثیرگذار نخواهد بود.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به خدمات مهم همه مدیران جمهوری اسلامی از ابتدا تاکنون، تأکید کردند: البته در کنار این خدمات، صدماتی هم بوده است که باید از خدمات سپاسگزاری شود و صدمات هم مورد نقد منصفانه و مسئولانه و عاقلانه قرار گیرند نه نقد همراه با فحاشی و تهمت، چراکه نقد و نقدپذیری واجب است اما تهمت و لجنپراکنی حرام است.

ایشان خاطرنشان کردند: اینکه فردی مکرر، دستگاهها یا قوای مختلف را مورد حمله و تهمت قرار دهد، هنر نیست بلکه هنر آن است که انسان از سخن گفتن برای هوای نفس و جهات شخصی و دستیابی به قدرت پرهیز کند. معظمله «انقلابینمایی» را غیر از «انقلابیگری» دانستند و گفتند: انقلابیگری کار سختی است، زیرا پایبندی و تدین لازم دارد و نمیشود که انسان در یک دهه همهکاره کشور باشد و در دهه بعد، تبدیل به مخالفخوان کشور شود.

حضرت آیةالله خامنهای با تصریح به اینکه روز نهم دی با آن عظمت، روز پاسخ ملت به چنین بازیهایی و دفاع از ارزشهای انقلاب و دین بود که البته امروز هم بحث پایداری بر ارزشها وجود دارد، خاطرنشان کردند: در آن زمان در دفاع از انتخابات ایستادگی کردیم و همانگونه که اعلام کردم و با وجود فشارها، زیر بار ابطال انتخابات نرفتم.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان، وظیفه مهم دستگاههای تبلیغاتی و رسانهها را در پاسخگویی به شبهات ایجاد شده از جانب دشمن دانستند و افزودند: نباید جوان ما احساس گیجی و حیرت کند و باید شبهات را برطرف و ذهنها را قانع و آسوده کرد.

ایشان بزرگنمایی رسانههای دشمنان درباره میزان مخاطبان را همچون وعدههای آنان درباره اضمحلال جمهوری اسلامی، پوچ و دروغ خواندند و افزودند: روز اول انقلاب گفتند نظام اسلامی ششماه بیشتر دوام نمیآورد، در پایان ششماه گفتند دو سال، و بعد هم مدام این تحلیلهای بیاساس را تکرار کردند اما بعداز ۴۰سال جمهوری اسلامی به حیات طیبه خود ادامه میدهد.

حضرت آیةالله خامنهای، رژیم ایالات متحده آمریکا را از فاسدترین و ظالمترین حکومتهای دنیا برشمردند و هزینههای فراوان و طرحهای پیچیده آمریکا را برای ایجاد اختلاف سیاسی، مذهبی، قومی و زبانی در ایران، بیفایده و شکست خورده دانستند و افزودند: به یاری خداوند ملت ایران و نظام اسلامی در همه عرصهها آمریکا را مأیوس و زمینگیر خواهد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی به مقایسه سیاست و اقدامات خصمانه ریگان با رئیسجمهور فعلی آمریکا در قبال ملت ایران پرداختند و گفتند: ریگان از این فرد فعلی هم هم هنرپیشهتر بود و هم قویتر و البته عاقلتر، و عملاً هم علیه مردم ایران اقدام کرد و هواپیمای مسافربری ما را زد، اما اکنون در درگاه مؤاخذه و عذاب میشود و جمهوری اسلامی با اقتدار افزونتر به رشد و پیشرفت ادامه میدهد. این مسیر در دوره رئیسجمهور فعلی آمریکا هم ادامه خواهد داشت و داغ از میدان خارج شدن یا ضعیف شدن جمهوری اسلامی بر دل اینها هم باقی خواهد ماند.

ایشان افزودند: البته بعضی مقامات آمریکایی با نرمشهای ظاهری و پوشاندن دست چدنی خود با دستکش مخملی، توانستند در برههای سر بعضی از ما را گرم کنند اما زود رسوا شدند و امروز حقیقت نیات پلید آمریکا در قبال اسلام و جمهوری اسلامی کاملاً آشکار شده است.

ایشان در بخش پایانی سخنانشان، اقتصاد درونزا و مقاومتی را علاج ابزار اصلی دشمن یعنی تحریم برشمردند و افزودند: مسئولان، اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند و به زبان آوردن آن اکتفا نکنند و متوجه باشند که اقتصاد مقاومتی با واردات بیرویه و ضعف تولید داخلی نمیسازد.

حضرت آیةالله خامنهای هوشیاری در مقابل روشهای مختلف دشمن از جمله نفوذ در دستگاههای تصمیمساز و تصمیمگیر را کاملاً ضروری خواندند و گفتند: باید نقشه دشمن را درک کرد و چاپلوسی، ابراز محبتها و ارادتها و دعوت او برای دست دادن و گفتوگو را جدی نگرفت. اگر این موارد را رعایت کنیم جمهوری اسلامی به حرکت رو به جلو ادامه میدهد و مشکلاتی نظیر تورم، رکود و مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم با همت و تلاش مسئولان قابل رفع است.

پیشاز سخنان رهبر معظم انقلاب، آیة‌‌الله جنتی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز در گزارشی با اشاره به مسئولیت این شورا در برگزاری مراسمها، گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی متعلق به همه مردم است و تلاش میکند بدون وابستگی به جریانهای سیاسی، در همه برنامهها، شعارها و قطعنامههای خود، انقلابی و مردمی عمل کند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


خروج
چهارشنبه ٠٩ مهر ١٣٩٩
کانال تلگرام
با افق حوزه به روز باشید
با
کانال تلگرام
آخرین شماره

افق حوزه عربی (3)

 

ویژه نامه الحاد جدید


ویژه نامه ی اربعین (2)

ویژه نامه بهجت عارفان

 

ویژه نامه ی حکیم الهی

 


 
حکمت ناب
مجموعه درسهای اخلاقی
آیت الله انصاری شیرازی قدس سره

 
 
رسم پارسایی
مجموعه درسهای اخلاقی
آیت الله اشتهاردی قدس سره

افق حوزه|اخبار افق|سرمقاله|در محضر نور|اخلاق در حوزه|عطر يار|سخن بزرگان|فرزانگان|رواق شهیدان|اخبار کوتاه حوزه|اخبار کوتاه ایران|اخبار کوتاه جهان|بین الملل|مقاله|مصاحبه|همگام با مدارس و مراکز|با شما|گزارش تصویری|افق خانواده|پاسخ استاد